OGŁOSZENIA – Uroczystość Odpustowa ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa – 06.06.2021 r.

1. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesje eucharystyczne wokół kościoła codziennie po mszach św. o godz. 18.00.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
• we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej
• w piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
3. Miesiąc czerwiec to czas szczególnego dziękczynienia za pracę i modlitwę Sióstr Miłosierdzia w naszej parafii. Posługa Sióstr Szarytek trwała prawie 70 lat wśród nas. Wspominamy każdą Siostrę z osobna i wszystkie razem myśląc o ich służbie wśród nas. Chcemy Bogu dziękować za pokój , radość i wielką nadzieję jaką przynosiła nam ich posługa. Siostry wypełniały posługę katechezy, zakrystianki, dobroczynną, modlitewną i wiele innych w naszej Wspólnocie. Niech niewielkim znakiem podziękowania będą ofiary składane w czerwcu do skarbony pod krzyżem w naszym kościele. Także szczególnym dziękczynieniem będzie niedziela – 27 czerwca i msza św. O godz. 11.00. To wtedy cała wspólnota Parafialna i każdy z nas będziemy mogli dziękować za dzieło Sióstr Szarytek w Bystrej Krakowskiej.
4. Już dziś, zapraszamy również na rozpoczęcie XXXIV Bystrzańskich Recitali Organowych . W tym roku będzie jeden koncert w sobotę 3 lipca o godz. 19.00. Zapraszamy.
5. Pragnę serdecznie podziękować dzisiejszemu przewodnikowi naszego Odpustu. Ks. Adam Lehman głosił nam kazania oraz przewodniczył sumie odpustowej. Bóg zapłać Siostrom Szarytkom i Jadwiżankom, dzieciom i młodzieży , OSP Bystra, służbie liturgicznej i wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i składane ofiary.
6. W naszej parafii odbędzie się msza św. O uzdrowienie . Drodzy Parafianie , zapraszajcie osoby chore ze swojego otoczenia , sąsiadów i znajomych . Nie muszą to być osoby wierzące czy praktykujące. Jezus kocha każdego człowieka . Msza św. Będzie 17 czerwca / czwartek / o godz. 19.00.
7. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w najbliższą środę – 9 czerwca po mszy św. Wieczornej w sali św. Barbary. Zapraszamy.
8. Bóg zapłać również wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało