Głównym celem działania zespołu jest pomoc ubogim i potrzebującym. Działania te związane są z kalendarzem świąt kościelnych i przyjmują one formy takie jak:

1. Akcja adwentowa ? przygotowanie stroików świątecznych i paczek żywnościowych (czasami także środków czystości) i dostarczenie ich osobą samotnym i rodzinom wielodzietnym wraz z życzeniami świątecznymi. W przygotowaniu stroików pomaga młodzież. To także sprzedaż świec Caritas oraz kartek świątecznych i opłatków.
2. Spotkania opłatkowe ? zespół przygotowuje salę i poczęstunek dla księży oraz służb kościelnych: róż różańcowych, ministrantów, chóru kościelnego i własnych członków.
3. Zimowisko dla dzieci ? członkowie zespołu częściowo finansują, znajdują sponsorów, organizują i obsługują wyjazdy zimowe dzieci.
4. Akcja wielkanocna ? to przede wszystkim przygotowanie i dostarczenie paczek żywnościowych (czasem także z środkami czystości) osobom samotnym, rodzinom wielodzietnym i potrzebującym. W tym okresie odbywa się sprzedaż baranków wielkanocnych i kartek świątecznych.
5. Spotkanie wielkanocne ? także w okresie wielkanocnym zespół przygotowuje spotkanie dla księży oraz służb kościelnych: róż różańcowych, ministrantów, chóru kościelnego i własnych członków.
6. Wyjazd wakacyjny dla dzieci ? tak jak i w zimie zespół charytatywny organizuje i obsługuje oraz częściowo finansuje wyjazd letni dla dzieci z parafii.
7. Dni Bystrej ? podczas corocznie obchodzonych Dni Bystrej członkowie zespołu przygotowują poczęstunek dla gości na terenie przykościelnym. Zwykle jest to grochówka przygotowana przez panie oraz napoje i słodycze ofiarowane przez sponsorów.
8. Dzień Chorych ? we wrześniu obchodzony jest corocznie Dzień Chorych. Na tę uroczystość zespół przygotowuje salę i poczęstunek dla chorych.
9. Akcja znicz ? w okresie przed dniem Wszystkich Świętych sprzedawane są znicze.
10. Inna działalność ? zespół zajmuje się wydawaniem pomocy żywnościowej z Unii Europejskiej dla rodzin ubogich i wielodzietnych.