Słowo ministrant (z łac. ministrare) znaczy służyć. Dlatego też ministrant spełnia tak niepowtarzalna funkcję w swiatyni, służac na Mszy Św., na nabożeństwach liturgicznych. Jest znakiem łacznosci między ludzmi tworzacymi wspólnotę kościoła a kapłanem sprawującym Najświętsza Ofiarę.

Zadaniem członków Liturgicznej Służby Ołtarza jest nie tylko obecność przy Ołtarzu. Służac, przyczyniają się do tego, aby liturgia była piękna; równocześnie niosą żywe znaki obecności Chrystusa we wspólnocie Ludu Bożego. Chłopcy będący ministrantami, sami staja się znakami dla ludzi. Uświętniaja liturgię, czytając lekcję, służąc podczas Eucharystii, dzwonkami oznajmiając przyjście Chrystusa, rozkładając na Ołtarzu kielich, niosąc patenę. „Bycie ministrantem” nie kończy się za progiem kościoła. Każdy z nas ma za zadanie wnosić Chrystusa do swojego środowiska. Takie jest powołanie i przeznaczenie członka Liturgicznej Służby Ołtarza.

Jeżeli chcesz być jednym z nas, jeżeli chcesz poznać bliżej Chrystusa, jeżeli chcesz wspólnie z nami cieszyć się uczestnicząc w wycieczkach, turniejach – PRZYJDZ do zakrystii i zapisz się, zostań jednym z nas! Nieważne w jakiej szkole jesteś, podstawówce, gimnazjum czy liceum.

Pamiętaj!
Nigdy nie jest za pózno, aby zostać ministrantem!