OGŁOSZENIA – 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
16.05.2021 R.
1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa. Pan Jezus przekroczył granicę tej ziemi , ale jej nie porzucił. Jezus pozostał z nami w Najświętszej Eucharystii.
2. Wraz z całym Kościołem trwamy na modlitwie w oczekiwaniu na dzień Pięćdziesiątnicy. Duch Boży jest obecny w liturgii eucharystycznej, Jego mocą nasze dary stają się Ciałem i Krwią uwielbionego Pana. Codziennie podczas majówki modlimy się Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
3. Nasza Parafia w dniu 12 maja 2021 roku otrzymała pismo Prowincji Krakowskiej Sióstr Miłosierdzia dotyczące posługi Sióstr Szarytek w naszej Parafii. Władze Prowincji informują, że w związku ze zmniejszającą się liczbą sióstr zmuszone są przeprowadzać rewizję dzieł Prowincji Krakowskiej. W jej ramach w dniu 30 czerwca 2021 roku zamierzają zamknąć Dom Sióstr Miłosierdzia w Bystrej.
4. Ks. Proboszcz we czwartek – 13 maja poinformował o tym Kurię Bielsko-Żywiecką . Natomiast w piątek – 14 maja na ręce Ks. Notariusza przedstawił pismo Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia oraz pismo w imieniu Parafii Bystra Krakowska jako charakterystykę posługi Sióstr Szarytek oraz wyrazy szacunku i wdzięczności za 69 -letnią pracę i modlitwę Sióstr w Bystrej.
5. Jako duszpasterze prosimy naszych parafian , aby modlitwą , dobrym słowem i ofiarami wspierali Siostry Miłosierdzia w tym szczególnym okresie ich pracy w Bystrej Krakowskiej. Bardzo prosimy , abyśmy ofiarami składanymi pod krzyżem w tym czasie podziękowali Siostrom Szarytkom za ich posługę wśród nas.
6. Siostra Barbara zaprasza serdecznie do udziału w Majówce Dzieci Maryi wraz z rodzicami dn. 22 maja o godz. 10.00 przy figurze Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym.
7. Serdeczne podziękowanie za ofiary na rozbudowę Cmentarza Parafialnego w Bystrej Krakowskiej. Zakończyliśmy budowę głównego chodnika na naszym cmentarzu. Chodnik ten szerokości 4 m powinien służyć naszym parafianom w wędrówce w różne punkty cmentarza . Liczymy , że będzie bezpieczniej i sprawniej . Koszty pracy wiosennej to kwota 32.300 zł. Praca została wypłacona gotówką na ręce wykonawców. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. Majówki na terenie Parafii:
– dzisiaj / niedziela / o godz. 18.30 modlimy się przy kapliczce na ul. Bliskiej
– w poniedziałek o godz. 19.00 modlimy się w ogrodzie Sióstr Jadwiżanek przy ul. Halnej
– w piątek o godz. 19.00 modlimy się na początku Szlaku na Klimczok
/ na spotkaniu ulicy Skośnej i Zagrodowej /
– w niedzielę majówka u Sióstr Miłosierdzia w ogrodzie maryjnym
Cieszymy się wspólną modlitwą we wspólnotach maksymalnie 25 osób , zachowujemy odstęp 1,5 m oraz nie przygotowujemy żadnych posiłków i napojów. Nie zakładamy maseczek. Zachowajmy ściśle modlitewny charakter majówek na terenie naszej Parafii.