OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 09.05.2021 R.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Dni Krzyżowe nawiązują do zbliżającej się uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy. W tych modlitwach prosi Jezusa wracającego do Ojca, „aby wstawiał się za nami”. Procesje błagalne będą po mszy św. o godz. 7-mej rano.
2. W piątek Święto Świętego Macieja , Apostoła. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego / w ramach majówki /.
3. Za tydzień – w niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
4. Dzisiaj w naszej Parafii dzień Pierwszej Komunii św. Łącznie 24 kandydatów po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyło w Najświętszej Ofierze. Dzieci zgodnie z podziałem na trzy grupy wraz z rodzicami zgromadzą się przed kościołem. Pragniemy zaznaczyć, że msze św. o godz. 11.00 , 13.00 oraz 15.00 odprawiane są dla dzieci komunijnych i ich bliskich . Dlatego osoby, które przychodzą zwykle na godz. 11.00 zapraszamy do Domu Nazaret na Eucharystię. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za porządki w kościele i wokół kościoła. Podziękowanie za udekorowanie kościoła oraz za ofiary dla Parafii.
5. W tym tygodniu nabożeństwa majowe będą o godz. 17.15. Zapraszamy.
6. Biały Tydzień trwa tradycyjnie do najbliższej soboty. Na msze św. wieczorne zapraszamy zwłaszcza dzieci komunijne i ich bliskich.
7. We czwartek rozpoczynamy Czuwania Fatimskie
w naszej parafii. W tym roku nasze czuwania poprowadzi Ksiądz Mirosław Włoch – proboszcz z Wilkowic. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej , Czuwanie zawiera tradycyjnie rozważania różańcowe o godz. 18.00 oraz mszę św. o godz. 19.00.
8. Trwają zapisy dotyczące majówek na terenie naszej Parafii. W niedzielę 16 maja spotkamy się na majówce o godz. 18.30 przy ul. Bliskiej / dawny dom gminny /. Opiekunem tego nabożeństwa jest szczególnie Wspólnota św. Józefa.