OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021 R.

1. W tym tygodniu – we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego / Matka Boża Gromniczna / . Msze św. O godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas każdej mszy św. poświęcenie gromnic / celebrans poświęca gromnice od ołtarza /. Do skarbony pod chórem / pod krzyżem / składamy ofiary na zakony kontemplacyjne /. Bóg zapłać.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godz. 17.00.
3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy wszystkich na nowennę do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa na godz. 17.30, a po niej na uroczystą msze św. w czasie której będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami, chleba i wina.
4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi na Chorwacji. Wartość ofiar 2. 193 , 50 zł. Bóg zapłać.
5. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii poprzez dopisanie do listy aktualnej.
6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca dla róż .
7. W naszej Parafii jest planowana wyprawa wakacyjna do Ośrodka „ Kaczory ” w okolicach Ostródy na Warmii. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć to proszę zaplanować urlop w czasie od 16 do 22 sierpnia. Wszelkie informacje u Siostry Barbary Romaniak. Zapraszamy.
8. Dzisiaj dodatkowa msza św. o godz. 13.00 dla kandydatów do I Komunii św. i ich bliskich. Przed mszą św. poświęcenie świec komunijnych. Kolejne spotkanie będzie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czyli 21 lutego 2021 roku. Wtedy także dodatkowa msza św. o godz. 13.00 oraz poświęcenie książeczek.
Przypominamy , że I Komunia św. w naszej Parafii będzie 9 maja 2021 roku podczas mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy.
9. W tym tygodniu wspominamy : w środę św. Błażeja , biskupa i męczennika . Wtedy błogosławieństwo świecami św. Błażeja , aby chronić nas przed chorobami gardła. Także w piątek wspominamy św. Agatę . Błogosławimy chleb św. Agaty i zabieramy do domów jako znak pokoju i błogosławieństwa naszych rodzin.