OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU 13.12.2020 R.

1. Dziś III niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości. Źródłem jej jest Chrystus Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msze św. roratnie są odprawiane wieczorem o godz. 18.00.
2. Od 17 grudnia, t.j. od czwartku rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus. Nie może również zabraknąć w nim naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Spowiedz św. adwentowa przez cały adwent pół godziny przed mszami św. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek, 22 grudnia od godziny 8.00. Prosimy o uzupełnianie listy chorych w zakrystii.
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, natomiast nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku w piątek o godz. 17.30.
4. W tym tygodniu, w środę, czwartek, sobotę przypadają kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
5. W Uroczystość św. Rodziny, 27 grudnia będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywali okrągły jubileusz małżeństwa Na msze św. o godz.9.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w najbliższym czasie.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
7. W kościele są rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Koszt jednej świecy 8 zł.
8. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie obiektów parafialnych. Opłata za miesiąc listopad wyniosła 4.302 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Bóg zapłać Grupie Charytatywnej za przekazanie życzeń Świątecznych i Noworocznych Seniorom naszej Parafii.
10. Bóg zapłać za ofiary na Kościół na Wschodzie złożone w poprzednią niedzielę. Wartość ofiar 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.