OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019R.
1. Dziś III niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości. Źródłem jej jest Chrystus Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msze św. roratnie są odprawiane wieczorem o godz. 18.00.
2. Od 17 grudnia, t.j. od wtorku rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus. Nie może również zabraknąć w nim naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Spowiedź adwentowa dla całej parafii w piątek – 20 grudnia, od godz. 15.00 – 17.30 oraz od godz. 18.40 – 20.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w poniedziałek , 23 grudnia od godziny 8.00. Możemy dopisać naszych bliskich do stałej listy chorych. Odwiedzin chorych w styczniu nie będzie
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
4. W tym tygodniu, w środę, piątek , sobotę przypadają kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
5. W Uroczystość św. Rodziny, 29 grudnia będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków którzy w tym roku przeżywali Jubileusz Małżeństwa . Na msze św. o godz.9.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w najbliższym czasie.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
7. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas.Proponowana ofiara 10 zł. Trwa świąteczny kiermasz: kartki świąteczne, ciasteczka i stroiki. Zapraszamy.
8. W sobotę – 21 grudnia od 9-tej – Siostra zakrystianka zaprasza do pomocy przy budowie żłóbka w naszym kościele. Bóg zapłać.
9. Dzisiaj – od godz. 13.00 dzieci i młodzież naszej parafii odwiedzą osoby starsze z życzeniami od Parafii.
10. Szkoła modlitwy – SECIM ma swoje spotkanie we wtorek po mszy św. wieczornej. Temat spotkania : „ Odrzucenie przeszkód”.
11.Plan kolędy znajduje się na stoliku pod chórem. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy tradycyjnie od 27 grudnia .
12. Bóg zapłać za ofiary składane na zimowe utrzymanie obiektów parafialnych. Opłata za ogrzewanie w listopadzie wyniosła 2.980 zł.