OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU 01.12.2019 R.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie wieczorem o godz. 18.00. Starajmy się w tej modlitwie adwentowej w kościele uczestniczyć, a w domu gromadzić na niej całą rodziną. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić. W niedzielę dzieci prosimy o uczestniczenie we mszy św. o godz. 11.00. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańca dla róż różańcowych. Czytamy list Ks. Biskupa Ordynariusza .
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
w środę wspomnienie św. Barbary, patronki górników,
w piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
4. za tydzień – w niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas trzecich wraz rodzicami. W czasie tej mszy św. będą uroczyście poświęcone medaliki dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Informujemy, że Pierwsza Komunia św. będzie 10 maja podczas mszy św. o godz. 11.00, natomiast rocznica I – szej Komunii św. 17 maja.
5. Spowiedź adwentowa dla całej parafii – będzie w sobotę, 20 grudnia /piątek/ od godz. 15-tej. Spowiadamy do rorat , a następnie po roratach do godz. 20-tej. Zapraszamy.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać od dziś u Sióstr Miłosierdzia w zakrystii. Od II-giej niedziele adwentu w przedsionku kościoła.
7. Przyszła niedziela – 8 grudnia – zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzona w Polsce jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym za tydzień będzie można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem na ten cel.
8. W miesiącu grudniu sakrament chrztu św. będzie udzielany w przyszłą niedzielę oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia podczas mszy św. o godz. 11.00. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w najbliższą sobotę po mszy św. wieczornej.
9. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Ofiary zebrane z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne, dla dzieci z najuboższych rodzin i rodzin wielodzietnych i osób najbardziej potrzebujących oraz na zimowisko dla rodzin. Minimalny koszt jednej świecy 10 zł.
10. Spotkania : Apostolatu Maryjnego we wtorek o godz. 16.30, Akcji Katolickiej we wtorek po mszy św. na plebanii, , wspólnoty SECIM we wtorek po mszy św. w kościele, Ruchu Domowego Kościoła w czwartek po mszy św. wieczornej, ministrantów i lektorów w piątek w połączeniu z adoracją i mszą św. wieczorną, Grupa Emaus w piątek po mszy św. wieczornej, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 . W niedzielę 8.12. msza św. o uzdrowienie w kościele św. Pawła w B-Białej o godz. 14.00. Zapraszamy.
11. Dzisiaj w Domu Nazaret msza św. o godz. 15.00 o bł. Boże dla Pielgrzymów którzy odwiedzili Gruzję.
12. Dzieci z grupy Maryjnej przygotowały świąteczny kiermasz. W niedziele adwentowe można będzie nabyć: kartki świąteczne, ciasteczka itp. rzeczy. Od 15 grudnia można będzie nabyć także stroiki. Dochód przeznaczony dla dzieci. Za ofiarność serdecznie dziękujemy.