OGŁOSZENIA – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09. 2019 R.

Składamy serdeczne życzenia wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej i św.Patrona Księdzu Rafałowi Buchingerowi z okazji 40-lecia kapłaństwa. Ks. Rafał skierował do nas pisemne zapewnienie , że będzie na Odpuście Różańcowym. Niestety słabsze zdrowie uniemożliwia obecnie ten przyjazd. Dlatego poprosiliśmy księdza Salezjanina Zenona o prowdzenie naszego Odpustu. Księdzu Rodakowi Rafałowi składamy dar modlitwy.
1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św.Hieronima , prezbitera i dk.Kościoła
we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus , dziewicy i dk.Kościoła
w środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
w sobotę wspomnienie bł. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
2. Jutro o godz. 10.50 poświęcenie różańców dla kandydatów do I Komunii św. Po mszy św. ok. godz. 12-tej katecheza w auli św.J.P.II dla kandydatów i rodziców. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które są odprawiane od wtorku w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30.
3. Także jutro o godz. 15.00 rozpoczniemy Jesienny Parafialny Dzien Chorych .Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych i po mszy czekoladka dla wzmocnienia naszych seniorów. Zapraszamy.
4.Zbiórka ministrantów i lektorów w tym tygodniu w ten sposób ,że przychodzą do spowiedzi św, są na nabożeństwie i mszy św. Młodzież Emaus po mszy św. a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 15.00. Zapraszamy.
5. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę z tradycyjne nabożeństwa.
6. W piątek, sobotę i niedzielę w Rybarzowicach będą Relikwie św.Melchora Grodzieckiego , kapłana i męczennika. Nasza parafia zaproszona jest na godzinną modlitwę przy relikwiach w sobotę od 13-tej do 14-tej. Zachęcamy do samodzielnego przejazdu do Rybarzowic i do oddania czci św.Melchiorowi Grodzeckiemu.
7. Bóg zapłać Grupie Charytatywnej za przekazanie darów żywnościowych dla 73 osób w naszej Parafii. Były to 44 paczki żywnościowe. Podczas zbierania w sklepach zebrano łącznie 559 kg 619 dkg żywności. Serdeczne Bóg zapłać.
8. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 11.00., którą odprawi ks. Selezjanin Zenon Latawiec z Sanktuarium w Szczyrku na Górce. I tak jak w ubiegłym roku, również i w tym po mszy św. procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła i odmówienie różańca. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości odpustowej, szczególnie prosimy chór Cantica, Róże kobiet, Panów niosących baldachim, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, siostry zakonne, ministrantów i lektorów, młodzież oazową, scholę dziewcząt, dziewczynki do sypania kwiatków, w wieku przedszkolnym i z klas I, II, III oraz chłopców w wieku przedszkolnym i z klas I i II III do dzwoneczków, które można wypożyczyć w zakrystii wraz z komeżkami. Próba sypania kwiatków i dzwonienia we czwartek i piątek przed różańcem, czyli o godz. 17.00.
9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca zmiana tajemnic różańca dla wszystkich Róż różańcowych po sumie odpustowej i procesji różańcowej.
10. Spotkanie formacyjne dorosłych parafian we wtorek po mszy św. wieczornej Wspólnota SECIM zaprasza.