OGŁOSZENIA – 23 NIEDZIELA ZWYKŁA
08.09.2019 R
Serdecznie witamy w naszej Parafii Siostrę Fatimę – nową przełożoną Sióstr Jadwiżanek. Witamy także Siostrę Janinę Dudek która dołączyła do Sióstr Miłosierdzia. Życzymy bł. Bożego w służbie Chrystusowi Panu.
1. Dzisiaj po każdej Mszy św. kwesta przy kościele dla chorego dziecka Wojtusia Bąk ze Ślemienia. Bóg zapłać ofiarodawcom.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego . Zapraszamy naszych Parafian na modlitwę przy krzyżu: w Bystrej Górnej o godz. 10.00, przy krzyżu misyjnym przy kościele o godz. 13.00 i przy krzyżu obok skrzyżowania ul. Wyzwolenia i Szczyrkowskiej o godz. 16.00.
3. Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwo fatimskie w piątek . Obecność na nabożeństwie w miejsce zbiórek formacyjnych.
4. Pielgrzymka służby liturgicznej do Żywca w sobotę . Zachęcamy do wyjazdu w gronie rodzinnym.
5. W piątek kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 różaniec fatimski. O godz. 19.00 msza św. i odprowadzenie figury Matki Bożej do kaplicy na Placu Fatimskim. Czuwanie poprowadzi Ks. Krzysztof Pawełczyk wikariusz z Pietrzykowic. Zapraszamy.
6. W niedzielę – 29.09. – Jesienny Parafialny Dzień Chorych . Msza św. o godz. 15.00 oraz czekolada na umocnienie sił naszych Seniorów.
7. Przypominamy o Pielgrzymkach : w najbliższą sobotę o godz. 3-ciej nad ranem wyjazd do Włocławka – Hasło akcji: „ Polska pod krzyżem ”. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.
8. Pielgrzymka Diecezjalna do Koszyc w dniu 12 pazdziernika. Koszt 110 zł / 50 zł uczestnik – 60 zł parafia/. Zapisy w zakrystii.
9. W sobotę 14 września o godz. 19-tej w auli św. Jana Pawła II – spotkanie organizacyjne przed pazdziernikową Pielgrzymką do Gruzji. Obecność konieczna.
10. Początek roku szkolnego wymaga zorganizowania pracy katechetycznej. Ks. Tomasz zachęca , aby w szkole dzieci które nie mają jeszcze ćwiczeń katechetycznych zgłaszały to na lekcji religii.