OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019 R.
1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią przed okresem Wielkiego Postu rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. nabożeństwa czterdziestogodzinnego o godz.14.00, które zakończymy mszą św. o godz. 17.00. Dziś na adorację przychodzimy rodzinami.Po mszach św. przed południem adoracja i różaniec.
W poniedziałek i we wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 14.00., które zakończymy mszą św. o godz. 18.00. Msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.
Program nabożeństwa w poniedziałek i we wtorek:
Godz. 14.00 Różaniec, zapraszamy szczególnie wszystkie Róże,
Godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
Godz. 16.00 Adoracja wszystkich dzieci,
Godz. 17.00 Adoracja młodzieży
Godz. 17.40 Nieszpory
Godz. 18.00 Msza św.
2. W poniedziałek 04.03 – Święto Świętego Kazimierz , Królewicza
3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie , raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia aż do śmierci. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00 ,16.00 i18.00. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.
4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek po mszy św. wieczornej, modlitwa Nowej Ewangelizacji we wtorek po mszy św. wieczornej. Msza św. o uzdrowienie w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej w niedzielę 10 marca.
5. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00, dla tych, którzy późno kończą naukę i pracę oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9-tej natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16.00.
6. Pierwszy czwartek – adoracja ze spowiedzią św. od 17-tej, Nowenna do Krwi Chrystusa o godz. 17.30 i msza św. z Komunią św. pod obiema postaciami.
7. Spotkanie młodzieży Emaus w piątek za mszą św. i Drogą Krzyżową o godz. 19-tej.
8 Narzeczonych, którzy planują zawrzeć związek małżeński, informujemy, że kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się 3 marca o godz. 15.00 w Domu Nazaret przez cztery niedziele.
9. Nowy numer Bystrzańskiej Jutrzenki możemy nabyć po mszach św. Minimalna ofiara 2 zł na cele Akcji Katolickiej.
10. W najbliższy piątek o godz. 17.25 poświęcenie książeczek dla kandydatów do I Komunii św. następnie Droga Krzyżowa i Msza św. Po mszy św. ok. 18.30 katecheza w kościele dla rodziców i kandydatów.
11.Spotkanie Zespołu Charytatywnego we czwartek – 7 marca po mszy św. wieczornej na plebanii.
12. Serdeczne podziękowanie za ofiary na Kuchnię św. Brata Alberta w Bielsku-Białej. Wartość ofiar – 1.757 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej n1 im. Synów Pułku w Bystrej ogłasza nabór do klasy pierwszej – rocznik 2012 . Zapisów należy dokonywać w terminie od 01 do 22 marca bieżącego roku. Odpowiednie dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub za strony internetowej szkoły.