OGŁOSZENIA – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA
22.07.2018 r.

1. Dziś 16 niedziela zwykła.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Brygidy zakonnicy, Patronki Europy
we wtorek wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w środę święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. Jest to nie tylko poświęcenie pojazdów, ale także prośba o opiekę i błogosławieństwo na dalszą drogę.
Misjonarze polscy z całego świata proszą nas o pomoc w zakupie różnych środków transportu. Poprzez Akcję Święty Krzysztof wraz z polskimi kierowcami chcemy pomóc w zakupie kolejnych misyjnych pojazdów. Dobry i mocny samochód to podstawa pracy na misjach, bo pomaga w docieraniu do odległych parafii, regularnej pracy duszpasterskiej w odległych miejscach, transporcie chorych, ratowaniu ludzi w czasie klęsk żywiołowych. Ofiara złożona do skarbony pod chórem oraz podczas poświęcenia pojazdów w przyszłą niedzielę niech będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu za opiekę w podróżach. Hasło akcji: „ 1 grosz za 1 km jazdy”. Za każdego kierowcę, ofiarodawcę misjonarze odprawiają Msze św. z prośbą o wstawiennictwo św. Krzysztofa: „BOŻE PROWADŹ”.
w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
3. W sobotę IV Koncert w ramach XXXII Bystrzańskich Recitali Organowych. Wystąpią : Marietta Kruzel-Sosnowska – oegany i Dorota Całek – sopran . Względy zdrowotne uniemożliwiaja przyjazd wcześniej określonych artystów.Zapraszamy.
4. W poniedziałek – 23 lipca – tradycyjne skupienie Wspólnoty Ojca Pio w naszym kościele . Ok. 17.20 modlitwa tej wspólnoty połączona z różańcem . Zapraszamy.