OGŁOSZENIA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018R. 1.Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Dziś wszyscy wierni mogą otrzymać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
2. Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich okazją do ożywienia pobożności eucharystycznej i wspomnienia własnej rocznicy Komunii św.
3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.
5. Obchody liturgiczne tygodnia:
w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
7. Spotkanie Ruchu Domowego Kościoła odbędzie się w dniu 24.05.2018 roku / czwartek/ po mszy św. wieczornej .Zapraszamy.
8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30., w czwartek w połączeniu z Nowenną do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Natomiast majówki na terenie Parafii w tym tygodniu : dzisiaj – niedziela na Polanie Lanckorony – msza św. i majówka o godz. 14.00 , we czwartek przy ul. Modrzewiowej i Klimczoka o godz. 19.00 oraz w sobotę przy plebanii, w ogrodzie o godz. 19.00. Zapraszamy.
9. Spotkania formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach. Zapraszamy.
10. Bóg zapłać rodzicom klas IV za wysprzątanie kościoła.
11. W poniedziałek – 21 maja – Pielgrzymka dziękczynna dzieci Komunijnych do Krakowa. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Msza św. w Centrum św. Jana Pawła II o godz. 12.00. Następnie posiłek i wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Dzieci zabierają na mszę św. stroje komunijne.
12. W przyszłą niedzielę – 27 maja przybędzie do naszej Parafii Siostra Misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i opowie o pracy misyjnej w Zairze – Afryka. Po mszach św. możemy złożyć ofiary na cele misyjne. Bóg zapłać ofiarodawcom.