OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.03.2018 R.
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. W ostatnich dwóch tygodniach Postu w sposób szczególny rozważamy Mękę Pańską. Od dzisiejszej niedzieli do końca Liturgii Męki Pańskiej, do Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże.
2. Gorzkich Żale dzisiaj o godz. 16.00., Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. i 19.00. oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału.
3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Tradycyjnie w tym dniu poświęcenie palm i procesja wokół kościoła podczas mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do wykonania palm i przypominamy o konkursie dotyczącym palm.
4. Cieszymy się , że zawiazuje się grupa młodzieży pod opieką Ks. Sebastiana – która wybierze się do Panamy na ŚDM w styczniu 2019 roku. Młodzież przygotowała -Słodką Niedzielę – w ramach przygotowań do tej wyprawy. Ofiary na ŚDM w 2019 roku.
5. W Niedziele Palmową / za tydzień/ od godz. 13- tej młodzież i dzieci naszej Parafii będą przekazywać życzenia ludziom starszym i chorym . Chcemy obdarować życzeniami także osoby które ukończyły 80-ty rok życia.
6. Serdecznie dziękujemy Wspólnocie Charytatywnej za akcję – „Tak pomagam” czyli dyżur w sklepach i następnie rozdysponowanie 1.200 kg towarów spożywczych do 49 domów i rodzin w naszej Parafii. Przypominamy , że Wspólnota Charytatywna w tym roku obchodzi 20-lecie dzieł dobroczynnych w naszej Parafii.
7. Przypominamy , że od 2016 roku zaniechaliśmy dobrowolnych porządków w naszym kościele. Rada Duszpasterska zdecydowała , aby w Wielkim Poście – 5 rejonów naszej Parafii odwiedzili zaufani parafianie prosząc o dar wielkopostny. Zeszyty ofiar już trzeci rok zostały przekazane naszym pomocnikom i tam dokonujemy wpisu wraz z ofiarą. Do tej pory wrócił zeszyt z Pierwszego rejonu – wartość ofiar – 2.995 zł. Ofiary posłużą na Wielki Tydzień oraz na porządki w kościele i kwiaty do ołtarza od marca do marca kolejnego roku. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
9. Przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny oraz Paschalik Caritas . Proponowana ofiara 9 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne. Można również nabyć kartki świąteczne.
10. Otwarte spotkanie modlitewne dla parafian organizowane przez SECIM odbędzie się w najbliższy piątek , po Drodze krzyżowej czyli ok. 19.45. Zapraszamy.
11. W Niedziele Palmową odbędzie się spotkanie młodzieży całej diecezji w katedrze św. Mikołaja w Bielsku – Białej w ramach światowego dnia młodzieży. Początek spotkania w kościele Świętej Trójcy o godz. 13.30, poświęcenie palm i procesja do katedry na msze św. pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza.Zwłaszcza zapraszamy młodzież która przygotowuje się do Spotkania Panama 2019.
12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Synów Pułku w Bystrej uprzejmie przypomina , że zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/19 trwają do 23 marca 2018 roku.
13. Jutro – 19 marca – Uroczystość św. Józefa , Oblubieńca N.M.P. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Podczas mszy św. Uroczysty Akt Zawierzenia Rodzin św. Józefowi. Zapraszamy.