1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji.
2. W piątek obchodzimy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
3. Za tydzień w niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, również w naszej świątyni.
4. W przyszły wtorek, 1 listopada, Wszystkich Świętych, a w środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada.
5. Zespół Charytatywny rozprowadza przy wejściu do kościoła znicze i lampiony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne w naszej parafii , a także na zimową wyprawę rodzinną. Bóg zapłać.
6. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą wieczorną, czyli o godz. 16.30.
7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Dni skupienia dla młodzieży oazowej, kandydatów do Bierzmowania oraz dla wszystkich chętnych młodych w dniach 1, 2, 3 grudnia 2016 roku w Szczyrku-Czyrnej. Informacje u Ks. Sebastiana.
8. W poniedziałek – po mszy św. wieczornej spotkanie małżonków Ruchu Domowy Kościół. Zapraszamy do udziału.
9. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia w poprzednią niedzielę. Wartość ofiar – 2.005 zł. Bóg zapłać. W niedzielę 30 .10.2016 r. zbiórka pieniędzy dla P. Waldemara Kraśnickiego na operację oczu.Zbiórkę poprowadzi przy kościele grupa charytatywna.
10. W tygodniku Niedziela jest artykuł na temat Parafii Bystra Krakowska. W artykule – „Bystrzańskie Miłosierdzie” znajdziemy opis niedzieli 18 września w naszym kościele.
11. Kurs Nowe Życie dla naszej Parafii w dniach 4, 5, 6 listopada. Zapisy w zakrystii lub na secim.pl .Koszt 60 zł.