1.Obchodzimy XXXVIII Rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Apostolską w Rzymie. Modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II. Po mszach św. Akcja Katolicka prowadzi przy kościele zbiórkę ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Bóg zapłać ofiarodawcom.
W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiochenskiego, biskupa i meczennika
we wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona lekarzy i pielęgniarek. W tym dniu modlimy się za wszystkich pracowników Służby zdrowia
w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej Diecezji.
W trzeci piątek w łączności z różańcem o godz. 17.30 modlimy się do Miłosierdzia Bożego a także wspominamy bł. Jakuba Strzemię, bpa.
W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II , papieża
2. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny.
3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą wieczorną, czyli o godz. 16.30.
4. Dzisiaj w Kościele Katolickim w Polsce tradycyjne liczenie wiernych. Przychodząc do kościoła prosimy kierować się przez główne drzwi.
5. Pielgrzymka do Ziemi Świętej wyrusza 21 stycznia 2016 roku. Wszelkie informacje i zapisy u Ks. Sebastiana . Zapraszamy.
6. Zbiórki formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach . Zapraszamy do dzieł prowadzonych przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody. W piątki o godz. 19.00 w przyziemiu naszego kościoła.