Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 28 kwietnia 2024 r.

1. Dziękujemy za wszelkie ofiary i pomoc na rzecz parafii.

2. W środę 1 maja wspominać będziemy świętego Józefa, rzemieślnika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Również 1 maja w kaplicy cmentarnej o godz. 11.00 odbędzie się Msza Święta podczas której podziękujemy Bogu za wszystkich ofiarodawców i zaangażowanych w budowę kaplicy i cmentarza oraz dokonamy obrzędu poświęcenia kaplicy.

3. W piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę. Z racji uroczystości nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed nabożeństwami oraz w czwartek od 17.00 do 18.00, w piątek od 16.30 do 17.00. Odwiedziny chorych z sakramentami w sobotę 4 maja od rana. Również w sobotę po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

5. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W najbliższym tygodniu majówki w kościele odprawiane będą: w środę o godz. 17.30, w czwartek w ramach adoracji o godz. 17.30, w piątek o godz. 16.30 i w sobotę po Mszy Świętej w ramach nabożeństwa do Matki Bożej.

6. Parafian zainteresowanych majówkami przy kapliczkach w plenerze prosimy o kontakt w zakrystii w celu ustalenia terminów. We wtorek 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.