OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA
18.10. 2020 R

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji. Ofiary na tacę składamy na misje katolickie.
2. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza od soboty – 17 pazdziernika – w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 225 osób. Powierzchnia użytkowa przekracza 900 m2 . Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem / maseczka/. W kościele zachowujemy bezpieczną odległość.
3. Za tydzień w niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, również w naszej świątyni.
4. Za dwa tygodnie w niedzielę – 1 listopada, Wszystkich Świętych, a w poniedziałek – 2 listopada – przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada.
5. Zespół Charytatywny rozprowadza przy wejściu do kościoła znicze i lampiony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne w naszej parafii.
6. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą wieczorną, czyli o godz. 16.30.
7. Wszystkie spotkania formacyjne dzieci , młodzieży i dorosłych zostają odwołane.
8. Episkopat Polski odwołał liczenie wiernych w niedzielę 18.10.
9. Bóg zapłać za ofiary z kiermaszu Dzieci Maryi . Wartość ofiar 1.200 zł. Ofiary zostały przeznaczone na Kaplicę M. B. Fatimskiej.
10. W najbliższy piątek – 23 pazdziernika w naszym kościele o godz. 9.30 msza św. w intencji śp. ks. Majora Rudolfa Marszałka . Przewodniczy Ks. Jacek Gancarek – kapelan Śląskiej Komendy Policji. Udział bierze młodzież z OHP na terenie Śląska. Zapraszamy Parafian do udziału .