OGŁOSZENIA – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09. 2020 R.

DzDz1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
• w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika
• we wtorek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
• w środę wsp. św. Hieronima, prezb. i dk. K-ła
• w czwartek wsp.św.Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy
• w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów
2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30.
3. Dnia 1 października, we czwartek na nowennę i mszę św. o godz. 18-tej zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydatami są uczniowie z klasy ósmej oraz osoby starsze jeśli nie przyjęły jeszcze Bierzmowania. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. oraz do pozostania na katechezie w kościele. Obecność obowiązkowa.
4. W niedzielę , 4 pazdziernika – na mszę św. zapraszamy kandydatów do I Komunii św. O godz. 8.55 poświęcimy różańce , następnie msza św. i katecheza w kościele. Obecność obowiązkowa.
5. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30, o godz. 18.00 msza św. z udzielaniem Komunii św. pod dwiema postaciami, chleba i wina, jest to bowiem pierwszy czwartek miesiąca.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą msza św. lub nabożeństwem różańcowym. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
7. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów przed odpustem. Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.
8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci NMP Różańcowej. Uroczystą sumę o godz. 11.00., którą odprawi ks. Krzysztof Pawełczyk,wikariusz z Pietrzykowic . I tak jak w ubiegłym roku, również i w tym po mszy św. procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła i odmówienie różańca. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości odpustowej, szczególnie prosimy chór Cantica, Róże kobiet, Panów niosących baldachim, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, siostry zakonne, ministrantów i lektorów, młodzież , Dzieci Maryi, dziewczynki do sypania kwiatków, w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz chłopców w wieku przedszkolnym i szkolnym do dzwoneczków, które można wypożyczyć w zakrystii wraz z komeżkami. Próba sypania kwiatków i dzwonienia we czwartek i piątek przed różańcem, czyli o godz. 17.00.
9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca zmiana tajemnic różańca dla wszystkich Róż różańcowych po sumie odpustowej i procesji różańcowej.
10. Bóg zapłać za złożone ofiary na Radio „ Anioł Beskidów”. Wartość ofiar 528 zł.
Bóg zapłać ofiarodawcom.
11. W poniedziałek po mszy św. wieczornej w przyziemiu , w sali św. Barbary Spotkanie Apostolatu Maryjnego . Zapraszamy.
12. W dzisiejszą niedzielę jednoczymy się szczególnie z Kalwarią Zebrzydowską . Nie możemy pielgrzymować do Matki Bożej w Pielgrzymce Rodzin. Zatem naszym kościele podczas każdej mszy św. odnawiamy zawierzenie Rodzin Matce Bożej. Modlimy się z rodzinami i za rodziny.