OGŁOSZENIA – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.05.2020 R.

1. Dziś 5 niedziela wielkanocna. Jako uczniowie Chrystusa, jako żywy Kościół gromadzimy się, aby składać nasze dziękczynienie Ojcu Przedwiecznemu. Razem z nami jest zmartwychwstały Chrystus. Przypominamy, że Uroczysta I Komunia św. obecnej klasy III została przesunięta. Rodzice zapisują dzieci na termin wcześniejszy – 13 września 2020 roku / zgłoszono 5 dzieci / oraz na termin przyszłoroczny – 9 maja 2021 / zgłoszono 12 dzieci/. Rodzice podejmują decyzję do końca maja . Zapraszam do telefonicznej rozmowy – Ks. Proboszcz – tel. 501-211-o33 .
2. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30., we czwartek w połączeniu z nowenną do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, w piątek w połączeniu z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W sobotę – 16 maja modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II. We czwartek wspominamy św. Macieja , Apostoła.
3. W środę rozpoczynamy czuwania fatimskie w naszej Parafii. O godz. 18.00 różaniec fatimski . O godz. 19.00 msza św. Czuwanie poprowadzi Ks. Krzysztof Pawełczyk – wikariusz z Pietrzykowic. Kaplica metalowa jest w Katowicach w warsztacie ślusarskim. Robotnicy wrócili tam już do pracy . Oczekujemy powrotu odnowionej kaplicy fatimskiej. Po wichurze w lutym przekazaliśmy kaplicę do remontu wraz z zadatkiem 2.500 zł.
4. Przypominamy, że na czas pandemii w naszym kościele w niedziele i święta odprawiamy mszę św. o godz. 13.00. Recytowana msza św. kończy się o godz. 13.30 i następnie trwa dyżur w konfesjonale do 15.00. Zapraszamy już – od tej niedzieli – do naszych tradycyjnych konfesjonałów przy wejściu do kościoła.
5. Serdeczne słowa podziękowania za ofiary na potrzeby naszej parafii. Ofiary składamy na tacę podczas mszy św. , w przedsionku naszego kościoła oraz na Konto Parafii w Banku Spółdzielczym w Bystrej – możemy dodać : „Ofiara na utrzymanie kościoła w Bystrej Krakowskiej” 10 8133 0003 0042 2831 2000 0001.
6. Ksiądz Biskup informuje, że nadal istnieje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy św.
7. Kierownik Recitali Organowych zawiadamia , że tegoroczne – wakacyjne recitale organowe w Bystrej Krakowskiej zostały odwołane. Muzycy zostali zaproszeni – na lipiec w przyszłym roku.