OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.03.2020 R.
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy Mękę Pańską. Od dzisiejszej niedzieli do końca Liturgii Męki Pańskiej, do Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże.
2. Dzisiaj , w ramach ogłoszeń duszpasterskich czytamy wskazania duszpasterskie w Diecezji Bielsko-Żywieckiej na czas epidemii – określone przez Ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla w dniu 26 marca 2020 roku.
3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
4. Wspólnota Charytatywna przygotowała życzenia dla Seniorów w naszej Parafii. Łączymy się z Seniorami w modlitwie i trosce o ich zdrowie i życie. Zachęcamy do pomocy sąsiedzkiej i rodzinnej. Niech Jezus Cierpiący wspiera i błogosławi. A zmartwychwstanie Naszego Pana niech uwolni od zagrożeń i usunie wszelkie lęki i obawy. Życzenia wyjątkowo w tym roku zostały przesłane drogą pocztową.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Niestety nie możemy odprawić tradycyjnych nabożeństw i odwiedzić chorych w domach. Planujemy jako duszpasterze przejazd z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii w Wielki Czwartek. Liturgia Wielkiego Czwartku będzie wcześniej w kościele wyłącznie z udziałem miejscowych księży , a zaraz po Liturgii Wielkiego Czwartku przejazd ulicami Parafii / auto kaplica/. Bliższe informacje za tydzień.
6. Sakrament chrztu św. udzielany jest w naszym kościele o różnych porach zgodnie z prośbami rodziców oraz zgodnie z aktualnymi przepisami. Możemy uzgadniać Chrzest św. telefonicznie i ochrzcić dziecko poza mszą św.
7. Serdeczne podziękowanie dla Parafian którzy przekazali swoje wpłaty na konto naszej Parafii. Wszelkie opłaty dokonywane są zawsze w Banku Spółdzielczym w Bystrej. Nasze konto ma następujący numer: 10 8133 0003 0042 2831 2000 0001. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Możemy złożyć ofiary w przedsionku naszego kościoła – pod krzyżem jest napis : OFIARY NA BIEŻĄCE UTRZYMANIE KOŚCIOŁA. WIERZYMY , ŻE DZIĘKI OFIARNOŚCI NASZYCH PARAFIAN ZDOŁAMY POKRYĆ BIEŻĄCE POTRZEBY NASZEJ PARAFII.
8. Planowaliśmy po Wielkanocy położyć dalszą część chodnika cmentarnego . Wobec aktualnej sytuacji pracę tę musimy przesunąć na jesień lub na przyszły rok. Teraz najważniejsze są bieżące rachunki, ubezpieczenia i wszelkie sprawy pracowników naszej Parafii. Bóg zapłać za życzliwość.