OGŁOSZENIA – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA
28.10. 2018 R
1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. Obchodzona jest jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy dziś Panu Bogu za naszą świątynię i modlimy się za wszystkich żyjących i zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła.
2. We środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach, dzisiaj na godz. 16.30., w poniedziałek , wtorek i środę – na godz. 17.30.
2. We czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Nieszpory żałobne rozpoczniemy o godz. 14.30 w kościele, a po nich procesja na cmentarz. Po procesji, ok. godz. 15.45 msza św. w nowej kaplicy na nowej części cmentarza. Wieczornej mszy św. o godz. 17.00 w tym dniu już nie będzie.
3. We piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada, a jednorazowe przez pierwszy tydzień listopada. Msze św. w Dzień Zaduszny we piątek: godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. W tym dniu każdy kapłan może odprawić trzy msze św., jedną według własnej intencji, drugą za Wszystkich Wiernych Zmarłych, a trzecią w intencjach Ojca Świętego.
4. Przez cały pierwszy tydzień listopada, 10 min przed każdą mszą św., będą wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych ( dziesiątek różańca).
5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, być w stanie łaski i przyjąć Komunię świętą, zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
6. Zeszłoroczne świece Caritas, jeżeli pozostały w domach zapalamy na grobach swoich bliskich zmarłych jako znak miłości i pamięci o nich.
7. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół niego wrzucając śmieci zgodnie z napisami do komory betonowej za budynkiem gospodarczym.
8. Dzisiaj Akcja Katolicka rozprowadza gazetkę – „ Bystrzańska Jutrzenka” . Ofiary na działania Akcji Katolickiej.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 17.00.
10. W piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
11. Dziękujemy Bogu za tegoroczne prace przy naszym kościele : odnowione tabernakulum, nowe tablice informacyjne przed naszym kościołem koszt ok. 5.000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy także za ofiary na ogrzewanie obiektów parafialnych.