OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 06.05.2018 R.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Dni Krzyżowe nawiązują do zbliżającej się uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli o urodzaje i zachowanie od nieszczęść.
2. W dniu 8 maja we wtorek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. W niedzielę – obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
4. Za tydzień, 13 maja podczas mszy św. o godz. 9.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w piątek po mszy św. wieczornej.
5. W przyszłą niedzielę, odbędzie się Pierwsza Komunia św. W niedzielę dzieci wraz z rodzicami zgromadzą się o godz. 10.45. przed kaplicą fatimską. Pragniemy zaznaczyć, że część ławek z przodu będzie zajęta przez dzieci i rodziców. Dlatego osoby, które siedzą z reguły w ławkach, niech wybiorą w tym dniu ewentualnie inną godzinę mszy św. lub wezmą pod uwagę, że może braknąć miejsc siedzących. Dzieci pierwszokomunijne będą miały próbę w kościele we wtorek , środę i czwartek o godz. 16.30 .W niedzielę – nabożeństwo o godz. 16.00 z poświęceniem obrazków komunijnych.
SPOWIEDŹ DLA DZIECI I RODZICÓW: w piątek od godz.15.30 Klasa III b, od godz.16.30 Klasa III a.
SPRZĄTANIE i DEKOROWANIE KOŚCIOŁA: w środę, czwartek i piątek – o godz. 18.30
6. W najbliższy poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego na plabanii.
7. We wtorek po mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na plebanii.
8. W sobotę – 12 maja rozpoczynamy Czuwania Fatimskie w naszej Parafii. Różaniec fatimski o godz. 18.00, msza św. o godz. 19.00 i odprowadzenie figury Matki Bożej do kaplicy na Placu Fatimskim. Czuwania prowadzi nasz rodak Ks. Tomasz Marek – obecnie wikariusz w Bujakowie. Zapraszamy.
9. Od wtorku w Domu Nazaret – KURS ALPHA – dla naszej Parafii. Zapraszamy o godz. 19.00 na spotkanie przy stole , a następnie dzielenie się skarbem wiery we wspólnocie.
10. Pielgrzymka dziękczynna do Krakowa dla dzieci komunijnych i ich bliskich w poniedziałek – 21 maja . Wyjazd od kościoła o godz. 9.00. Zapraszamy.