1. Dziś III niedziela  Adwentu, zwana niedzielą radości. Źródłem jej jest Chrystus Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msze św. roratnie są odprawiane w tygodniu – wieczorem o godz. 18.00.

2. Od 17 grudnia, t.j. od soboty rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego . Odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus. Nie może również zabraknąć w nim naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Spowiedź adwentowa dla całej parafii w piątek 23 grudnia, od godz. 8.00 – 11.00 oraz od godz. 14.00 – 18.00. a następnie od 19.00 do 21.00.  Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we czwartek
– 22 grudnia –  od godziny 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa , w piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypadają kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W Uroczystość Święto Św. Szczepana – 26 grudnia będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50, 25 i 10 lat małżeństwa lub inną okrągłą datę zawarcia sakramentu małżeństwa np. 40 lat. Na msze św. o godz.11.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w
najbliższym czasie.

5. Zbiórki formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach. Kandydatów da służby ministranckiej prosimy o zgłaszanie się do Ks. Sebastiana.

6. Dziękujemy za ofiary na Kościół na Wschodzie. Wartość – 780 zł. Dzisiaj pomagamy choremu dziecku z Mesznej. Kwestę prowadzą krewni i znajomi rodziców dziecka. Za tydzień prośba o pomoc dla Klubu Inteligencji Katolickiej i Świetlicy Środowiskowej w Bielsku-Białej. Bóg zapłać ofiarodawcom.

7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.

8. Przed kościołem są  rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Proponowana ofiara 8 zł.

9. W niedzielę 18 grudnia –  od godz. 14.00 grupa dzieci i młodzieży odwiedzi ludzi chorych, samotnych i starszych składając im życzenia świąteczne i drobny upominek od całej wspólnoty parafialnej.

10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, zawsze w niedzielę w łączności ze mszą św. o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.

11. Porządek wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy  jest na stoliku pod chórem. Prosimy o zapoznanie się z programem wizyty duszpasterskiej.