Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 26 maja 2024 r.

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 26 MAJA 2024.

1. Dziękujemy za wszelkie ofiary i pomoc na rzecz parafii. Prosimy o cierpliwość – trwa renowacja napędu i osprzętu dzwonów.

2. W czwartek 30 maja wypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana JezusaBoże Ciało. Porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę. Procesję eucharystyczną odprawimy po Mszy Świętej o godz. 9.00. Trasa procesji przebiegać będzie tak jak w poprzednich latach. Z góry dziękujemy za przygotowanie ołtarzy. Zachęcamy poszczególne grupy parafialne do udziału w procesji. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dzieci do sypania kwiatów. Od piątku po Bożym Ciele odprawiać będziemy w dni powszednie procesje eucharystyczne po Mszach wieczornych w ramach oktawy. Zakończenie oktawy w czwartek 6 czerwca. Prosimy, aby kwiaty do sypania w czasie procesji przynosić w czwartek oraz w czasie oktawy i składać w kościele pod figurą św. Antoniego. Na piątek po Bożym Ciele ks. bp ordynariusz udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

3. Spotkanie ogniskowo – grilowe dla wszystkich grup dziecięco młodzieżowych na zakończenie roku formacyjnego (Służby Liturgicznej, Dzieci Maryi, Grupy Teatralnej, Oazy wraz z rodzicami) odbędzie się 30 maja po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy.

4. W następną niedzielę 2 czerwca przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. O godz. 11.00 suma odpustowa z procesją wokół kościoła. Zapraszamy parafian i gości.

5. W sobotę 1 czerwca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej wyjątkowo o godz. 17.15 (z uwagi na procesję po Mszy Świętej).

6. Majówki w tym tygodniu w plenerze: 28 maja (wtorek) o 19.00 u sióstr Jadwiżanek na ul. Halnej oraz 30 maja po Mszy wieczornej przy kapliczce za plebanią.

7. Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę na Podkarpacie odbędzie się w piątek 7 czerwca po Mszy Świętej wieczornej w sali św. Barbary. Należy potwierdzić swój udział.

8. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na koncert barokowy. W programie między innymi Bach, Haendel i Vivaldi. Wystąpi Bielska Szkoła Suzuki. Koncert dedykowany jest szczególnie wszystkim matkom. Zapraszamy. Wstęp wolny.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.