Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu 3 grudnia 2023

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary i pomoc na rzecz parafii. Dziś niedziela adoracyjna. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy na godzinę 16.00. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania dziś o godz. 9.00.

2. Na Roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty Roraty o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci i wszystkich wiernych do własnoręcznego sporządzenia lub nabycia tradycyjnych roratnich lampionów. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzinami. Mile widziane dzieci klasy III Szkoły Podstawowej. W czasie Rorat do naszych domów można będzie zaprosić figurkę św. Józefa. Na dzieci czekają także różne niespodzianki.

3. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski adorację zawierzenia przez Niepokalane Serce Matki Bożej. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki Niepokalanej. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie parafialnego Caritasu. W ramach akcji naszego zespołu charytatywnego „Podziel się świętami” do 15 grudnia można przynosić do zakrystii lub sali św. Barbary towary „okołoświąteczne”. Towary zostaną przekazane do najbardziej potrzebujących. Pod chórem do nabycia świece Caritasu. Cena świecy 15 zł lub ofiara na cele dobroczynne. U pana organisty zaopatrujemy się w opłatki wigilijne. Pod nieobecność organisty opłatki można nabyć w zakrystii.

5. W tym roku po raz kolejny Dzieci Maryi z naszej wspólnoty włączają się w akcję PACZUSZKA DLA MALUSZKA. W tym roku wspieramy Dom Pomocy Społecznej Sióstr Jadwiżanek w Pielgrzymowicach w którym siostry opiekują się dziewięćdziesięcioma osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Dary można zostawiać pod choinką z tyłu kościoła. Lista potrzeb znajduje się pod choinką. Za tydzień „Słodka niedziela” z intencją wsparcia DPS-u sióstr Jadwiżanek.

6. W niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw które w minionym roku przeżywały jubileusz 25 i 50 lecia małżeństwa. Zainteresowanych prosimy o kontakt do 15 grudnia br.

7. Niech nowy tydzień przyniesie wszystkim pokój i błogosławieństwo.