Ogłoszenia duszpasterskie 4 grudnia 2022 II Niedziela Adwentu

1. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary i pomoc na rzecz parafii. Dziś w drugą niedzielę Adwentu po Mszach Świętych można złożyć ofiarę na rzecz wspólnot katolickich na wschodzie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2. W ramach akcji naszego zespołu charytatywnego „Podziel się świętami” do 11 grudnia można przynosić do zakrystii lub sali św. Barbary towary o długim terminie przechowywania lub tzw produkty „okołoświąteczne”. Pod chórem do nabycia świece świąteczne Caritasu, a u pana organisty opłatki wigilijne.

3. Na Roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00 rano.

4. Odwiedziny chorych z sakramentami przed świętami będą w sobotę 17 grudnia. Tym razem chorych zgłaszamy w zakrystii lub u księdza. Ze spowiedzi świątecznej można będzie skorzystać w naszej parafii we wtorek 20 grudnia. Harmonogram spowiedzi podany będzie w najbliższym czasie.

5. Trwa akcja PACZUSZKA DLA MALUSZKA, zachęcamy do wzięcia udziału. Za tydzień 11 grudnia w ramach „słodkiej niedzieli” można będzie po Mszach świętych wesprzeć materialnie tę szlachetną inicjatywę.

6. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do spowiedzi i przyjmowania Komunii Św. otrzymają medaliki Niepokalanej. W Niepokalane Poczęcie na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu – tzw. „GODZINĘ ŁASKI”, zgodnie z sugestią i prośbą Matki Bożej.

7. Spotkania w tym tygodniu:

W poniedziałek po Roratach Zespół Charytatywny, we wtorek 6 grudnia po Roratach dzieci i rodzice klas III, w środę krąg „młodszy”, w niedzielę 11 grudnia po Mszy o 9.00 kandydaci do bierzmowania.

8. Niech nowy tydzień przyniesie wszystkim pokój i błogosławieństwo.