OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.12.2021 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś w IV niedzielę Adwentu nasze adwentowe oczekiwanie dosięga szczytu. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej Nocy, kiedy objawi się chwała Pana. Dzień spowiedzi adwentowej to najbliższy wtorek. Zapraszamy od 8.30 – do 12.00 oraz od 14.30 do 18.00.
2. Do czwartku – msza św. roratnie o godz. 18.00. Po mszy św. wieczornej w czwartek zakończymy konkurs na najpiękniejszy lampion. Roraty w piątek – o godz. 7.00. Po roratach zakończymy konkurs na kompletną planszę adwentową oraz konkurs z serduszkami dobrych uczynków. Zapraszamy dzieci do pilności przez cały adwent.
3. Ks. Tomasz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 8.00. Zachęcamy do uzupełniania stałej listy odwiedzin.
4.Piątek to dzień Wigilii Bożego Narodzenia z jej uroczystą wieczerzą. Powstrzymajmy się zgodnie z tradycją od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To także okazja do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwie. Niech na stole wigilijnym znajdzie się zapalona świeca, pod obrusem odrobina siana, symbol ubogiego narodzenia Chrystusa. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od wspólnej rodzinnej modlitwy. Wspominamy także tych, którzy już odeszli do wieczności. Pamiętamy również o tych narodach, które na skutek wojen nie zaznają spokojnych i radosnych świąt. Po modlitwie należy odczytać drugi rozdział Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa Chrystusa, następnie łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędę. Po wigilijnej kolacji śpiewajmy kolędy i pastorałki. Niech to świętowanie w domu, w rodzinie będzie zakończone udziałem wszystkich we Mszy św. o północy, w Pasterce. Przed Pasterką, o godz. 23.40 Nabożeństwo Godziny czytań, po czym Uroczysta Msza św. z Bożego Narodzenia – Pasterka. Porządek mszy św. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia:, o północy Pasterka, następnie msza św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i ostatnia o godz.17.00. Wszyscy przystępujący do Komunii św. na Pasterce mogą w ciągu dnia będąc na mszy św. przyjąć Komunię św. po raz drugi.
5. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u P. Kościelnego pod chórem.
6. W kościele są rozprowadzane adwentowe świece – ofiara 10 zł.
7.W Święto Najświętszej Rodziny czyli w niedzielę 26 grudnia składka przeznaczona jest na Uniwersytety św. Jana Pawła II w Lublinie i w Krakowie. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. Także w niedzielę Świętej Rodziny. Modlimy się o chrześcijańskie życie w naszych rodzinach. Na msze św. o godz. 9.00 jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków jubilatów.
9. Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie i przeżycie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, poprzez dekorację naszej świątyni, wykonanie szopki, porządki i modlitwę, a mianowicie parafianom i parafiankom , służbie liturgicznej, wam wszystkim bracia i siostry za modlitwę i ofiary składane na ogrzewanie i potrzeby naszego kościoła. W sposób szczególny pragniemy podziękować Zespołowi Charytatywnemu za odwiedziny ludzi chorych, starszych i samotnych z życzeniami i małym podarunkiem – ok.90 osób – oraz za rozprowadzenie świec Caritas i przygotowanie pomocy dla 25 rodzin i osób z naszej wspólnoty. 10. Gość Niedzielny –w normalnej cenie 6 zł zawiera płytę z kolędami . Jest także tygodnik Niedziela i Mały Gość Niedzielny.
11. Na stoliku pod chórem jest plan Pielgrzymki do Portugalii. Zachęcamy do pielgrzymowania.