OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021R

1. Dziś III niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości. Źródłem jej jest Chrystus Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msze św. roratnie są odprawiane wieczorem o godz. 18.00.
2. Jutro, w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, we wtorek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
3. W czwartek, 16 grudnia przypada kolejny dzień modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II . Przypominamy , że relikwie znajdują się w klęczniku przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Możemy tam podchodzić z osobistą modlitwą.
4. W poniedziałek o godz. 17.30 Różaniec Fatimski. W tym tygodniu przypada także III piątek miesiąca, w którym oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30
5. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus. Nie może również zabraknąć w nim naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Spowiedź adwentowa dla całej parafii w przyszły wtorek, 21 grudnia, od godz. 8.30 – 12.00 oraz od godz. 14.30 – 18.00.
6. W tym tygodniu przypadają kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, tak jak w ubiegłym roku w Uroczystość św. Rodziny, jest to w tym roku 26 grudzień, będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków – jubilatów. Zapraszamy.
7. Akcja Katolicka przygotowała kolejny numer „ Bystrzańskiej Jutrzenki”. Proponowana ofiara 2 zł na cele Opłatki na stół wigilijny można nabywać u P. Kościelnego pod chórem w kościele.
8. Bóg zapłać za składane ofiary na ogrzewanie i za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszego kościoła .
9. Zwracamy uwagę nabywającym Tygodnik Niedziela , że koszt gazety wynosi 8zł.
10. W najbliższym tygodniu przedstawiciele Zespołu Charytatywnego odwiedzą ludzi chorych, samotnych i starszych składając im życzenia świąteczne i drobny upominek od całej wspólnoty parafialnej.
11. Spotkania formacyjne o tradycyjnych porach.
12. Do 21 grudnia trwa akcja paczuszka dla maluszka prowadzona przez Dzieci Maryi. Zachęcamy do udziału w tej akcji.
13. Dzisiaj o godz. 11.00 Wspólnota Dzieci Maryi odnowi swoje przyrzeczenia . Dziękujemy rodzicom i opiekunkom tej wspólnoty . Dzisiaj także „ słodka niedziela”.
14. W piątek po roratach odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Teatralnej. Zapraszamy młodzież do udziału w tych spotkaniach.
15. Informujemy , że kolęda po Świętach Bożego Narodzenia będzie przebiegała podobnie jak poprzednia czyli duszpasterze zaproszą poszczególne rejony na msze św. do kościoła . Rozpoczynamy 27 grudnia w Święto Świętego Jana Apostoła podczas mszy św. O godz. 18.00. Zachęcamy do obecności w kościele.
16. Podziękowanie za ofiary na Kościół na Wschodzie . Wartość ofiar 507 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
17. Dzisiaj przypada 490 rocznica Objawień Matki Bożej Guadelupe w Meksyku. Maryja z Guadelupe czyli z niewielkiego wzniesienia obecnie położonego w stolicy Meksyku jest Królową Kontynentu Amerykańskiego.