OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU 05.12.2021 R

1. Dziś II niedziela Adwentu. Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego – oto adwentowe wezwanie skierowane do Kościoła. Przypominamy, msze św. roratnie są odprawiane w tygodniu – wieczorem o godz. 18.00.
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa o dk. Kościoła
• w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
3. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
4. Kolejne spotkanie Zespołu Synodalnego odbędzie się we czwartek po mszy św. Wieczornej w sali św. Barbary , w przyziemiu kościoła.
5. Tradycyjnie, w uroczystość św. Rodziny, jest to w tym roku 26 grudzień, będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50, 25 i 10 lat małżeństwa. Na msze św. o godz.9.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w najbliższym czasie.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u P. Kościelnego w kościele , pod chórem.
7. Spotkania formacyjne o zwykłych porach. Za tydzień na mszę św. O godz. 11.00 zapraszamy zwłaszcza Dzieci Maryi i ich rodziców. Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia i będzie okazja do przyjęcia nowych osób. Zapraszamy.
8. Od dzisiaj do 21 grudnia trwa akcja Fundacji Małych Stópek „ Paczuszka dla maluszka ”prowadzona przez Dzieci Maryi. Dary przynosimy i składamy pod choinką. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Minimalny koszt jednej świecy 10 zł. Można także nabywać kartki świąteczne i znicze.
10. Dzisiaj o godz. 10.50 poświęcenie medalików dla kandydatów do I Komunii św. Po mszy św. katecheza w kościele. Zapraszamy .
11. Dziś można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie do skarbony pod chórem