OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 R

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie wieczorem o godz. 18.00. Dlatego starajmy się w tej modlitwie adwentowej w kościele uczestniczyć, a w domu gromadzić na niej całą rodziną. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym będzie konkurs na najpiękniejszy lampion. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią serduszko z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić.
2. W tym tygodniu czcimy następujących świętych:
• we wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła
• w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
• w sobotę wspomnienie św. Barbary, patronki górników,
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godz. 17.00.
4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy szczególnie wszystkich, na nowennę do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa na godz. 17.30, a po niej na uroczystą msze św. w czasie której będzie udzielana Komunia św. pod dwiema postaciami, chleba i wina.
5. Wyjazd do chorych na terenie Parafii w piątek o godz. 8.00 . Odwiedziny w Domu Sadyba o godz. 11.15 oraz w Domu Senior o godz. 14.15.
6. Wypominki roczne możemy składać w zakrystii do 30 listopada czyli do wtorku. Bóg zapłać za ofiary złączone z wypominkami.
7. W naszej Parafii powstaje Młodzieżowa Grupa Teatralna . Zapraszamy młodzież z klas od VI do VIII . Spotkania będą się odbywały co drugi piątek po mszy św. o godz. 18.00 w sali św. Barbary. Najbliższe spotkanie 10 grudnia. Zapraszamy .
8. Opłatki na stół wigilijny można nabywać od dziś u P. Kościelnego na stoliku pod chórem od strony krzyża . Tak będzie w każdą niedzielę Adwentu. W tygodniu możemy nabyć opłatki w zakrystii u P. Kościelnego lub P. Zakrystianki.. Zapraszamy.
9. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Ofiary zebrane z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne, dla dzieci z najuboższych rodzin i rodzin wielodzietnych i osób najbardziej potrzebujących . Koszt jednej świecy 10 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Dzisiaj , po mszy św. o godz. 9- tej zapraszamy mężczyzn ze Wspólnoty św. Józefa do wspólnej modlitwy.