OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 21.11.2021 R

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
2. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 jeden z chłopców zostanie przyjęty do grona ministrantów . W czasie tej mszy św. będzie śpiewał chór Cantica.
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
4. W piątej podczas mszy św wieczornej podsumujemy rok formacji ministrantów i lektorów w naszej Parafii. Zapraszamy na mszę św. Wieczorną , a następnie do sali św. Barbary. Zapraszamy także rodziców.
5. Dzisiaj podczas mszy św. O godz. 11.00 w procesji wejścia wniesiemy do kościoła ikonę Matki Bożej niosącą Ducha Świętego . Maryja Pneumatofora. Ikona towarzyszyć nam będzie podczas Synodu Bielsko-Żywieckiego 2021 – 2023 . Pomagajmy P. Krystynie uformować Zespół Synodalny w naszej Parafii.
6. W niedzielę, 28 listopda – I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będą wieczorem o godz. 18.00, aby umożliwić uczestnictwo nie tylko dzieciom, ale i młodzieży i rodzicom pracującym. Święta Bożego Narodzenia do których przygotowujemy się w adwencie m. in. przez uczestnictwo w roratach . Dzieci na roraty przynoszą lampiony. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym odbędzie się konkurs na najpiękniejszy lampion. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić oraz modlitwę wiernych do czytania w czasie mszy św. roratniej. Specjalne kazania roratnie, z efektami muzycznymi, pięknymi obrazkami i planszami będą także w niedzielę podczas mszy św. niedzielnej o godz. 11.00 dla dzieci. Dlatego wszystkie dzieci prosimy, aby w niedzielę przychodziły na mszę św. o godz. 11.00, a w tygodniu na godz. 18.00.
7. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane w naszym kościele adwentowe świece Caritas. Minimalny koszt jednej świecy 10 zł. Ofiary zebrane z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Tęcza dla dzieci, Mały Gość w którym znajdziemy lampion do sklejenia , Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli .
9. Dziękujemy za pomoc w zimowym utrzymaniu obiektów parafialnych. Koszyt ogrzewania za pazdziernik to kwota 5.500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 w sali św. Barbary. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym. .
11. Wielka Nowenna do św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Zachęcamy do włączenia się w dniach 22.11 – 30. 11. w szturm do nieba Wielką Nowenną do św. Andrzeja Boboli – poprzez codzienne odmówienie litanii do św. Andrzeja Boboli zakończonej modlitwą Pod Twoją Obronę. Zapraszamy , aby uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię św. Szczególna intencja o błogosławieństwo Boże i ochronę naszej Ojczyzny. Teksty Litanii znajdują się na stoliku pod chórem.