OGŁOSZENIA – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA
24.10.2021 R

Ze smutkiem zawiadamiamy , że w dniu 16.10.2021 roku odszedł do wieczności ks. Kanonik Wojciech Stokłosa. Msza św. pogrzebowa została odprawiona w Bazylice Mariackiej w Krakowie w dniu 21 .10.2021 roku o godz. 12.00. Zmarły Ks. Kan. Wojciech został pochowany na Cmentarzu Rakowckim w Krakowie. W imieniu Parafii Bystrzańskiej poprosiłem o kolejną mszę św. „ Od Parafian z Bystrej Krakowskiej ” która będzie odprawiona w dniu 31.01.2022 roku w Bazylice Mariackiej o godz. 8.30. W naszym kościele mszę św. w int. zmarłego kapłana odprawiono 23.10.2021 r. / czyli w sobotę / o godz. 18.00. Zmarłego Ks. Wojciecha będziemy także wspominać we czwartki oraz w wypominkach całorocznych . Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …
1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.
2. W czwartek obchodzimy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza, za którego będziemy się modlić szczególnie w tym dniu.
3. W nadchodzącą niedzielę kończą się nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które są odprawiane: w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedziele różaniec przed mszą wieczorną, czyli o godz. 16.30.
4. Za tydzień w niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, również w naszej świątyni.
5. W przyszły poniedziałek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Nieszpory żałobne rozpoczniemy o godz. 14.30 w kościele, a po nich procesja na cmentarz. Po procesji, ok. Godz. 15.45 msza św. w kaplicy na cmentarzu. Wieczornej mszy św. o godz. 17.00 w tym dniu już nie będzie.
6. W przyszły wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada.
7. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, być w stanie łaski i przyjąć Komunię świętą, zachowanie od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
8. Zeszłoroczne świece Caritas, jeżeli pozostały w domach zapalamy na grobach swoich bliskich zmarłych jako znak miłości i pamięci o nich.
9. Zespół Charytatywny rozprowadza przy wejściu do kościoła znicze i lampiony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne w naszej parafii.
10. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św. lub nabożeństwem.