OGŁOSZENIA – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
• w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
• we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika
• w środę święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
• w czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dK.,
• w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK.
• w sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dla Diecezjalnego Radia Anioł Beskidów . Wartość ofiar 455 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. Serdeczne podziękowania Wspólnocie Charytatywnej za „ Akcję Kromka Chleba ” . Przy wyjściu z kościoła otrzymamy kromkę poświęconego chleba. Dziękujemy.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź codziennie, pół godziny przed mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00.
5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych na terenie Parafii od 8.00 , w Domu Sadyba o godz. 11.15 oraz w Domu Senior o godz. 14.15.
6. Odpust w naszej parafii ku czci NMP Różańcowej będziemy przeżywać 3 października. Kazania głosi i sumie przewodniczy Ks. Mirosław Włoch – proboszcz w Wilkowicach.
7. W dzisiejszą niedzielę tradycyjne liczenie wiernych. Przed mszami św. Otwarte będą jedynie drzwi główne , aby umożliwić służbie liturgicznej dokładne liczenie wiernych obecnych na mszach św. Liczymy także osoby przystępujące do Komunii św. W dalszej części mszy św. wszystkie drzwi będą już otwarte.
8. Dziękujemy Akcji Katolickiej za wznowienie gazetki parafialnej „ Bystrzańska Jutrzenka ” Tradycyjnie prosimy o minimalne ofiary – 2 zł. Na działania statutowe Akcji Katolickiej. Gratulujemy naszej Akcji Katolickiej 10-lecia istnienia , a Diecezjalnej Wspólnocie Akcji Katolickiej 30-lecia istnienia.
9. Przy wejściach do kościoła można nabyć prasę katolicką – Gość Niedzielny , Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. W dzisiejszą niedzielę inaugurujemy katechezy przy naszej parafii dla kandydatów do pierwszej spowiedzi i Komunii św. o godz. 10.50 poświęcimy różańce, msza św. o godz. 11.00 i katecheza w kościele. Obecność obowiązkowa.
11. W najbliższy piątek inauguracja katechez przy naszej Parafii dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci przystępują do spowiedzi , uczestniczą we mszy św. I katechezie. Obecność obowiązkowa.