OGŁOSZENIA – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 12.09.2021 r.

1. Dzisiaj w Warszawie – Uroczysta Beatyfikacja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej .Prosimy nowych błogosławionych o opiekę nad naszą Ojczyzną .
2. W naszej Parafii o godz. 15.00 uroczysta msza św. z liturgią sakramentu bierzmowania. Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel . Zapraszamy na tę mszę św. kandydatów do bierzmowania , świadków, rodziców i rodzeństwo , chrzestnych oraz dziadków. Naszych Parafian uczestniczących w niedzielnej Eucharystii zapraszamy na 7.00 , 9.00 , 11.00 oraz 17.00. O godz. 15.00 pozostawiamy w kościele miejsce dla osób związanych z Bierzmowaniem.
3. W tym tygodniu mamy następujące obchody liturgiczne ;
• w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i dK.
• we wtorek święto Podwyższenia Krzyża
• we środę wspomnienie NMP Bolesnej
• we czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana. Modlimy się także przy relikwiach krwi św. J. P. II.
• w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży
4. W tym tygodniu: w czwartek, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
5. W przyszłą niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Środków Przekazu. Ofiarą składaną pod krzyżem wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów . Bóg zapłać ofiarodawcom.
4. Za tydzień – w niedzielę – Jesienny Parafialny Dzień Chorych . Dodatkowa msza św. O godz. 15.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych . Bardzo prosimy , aby pomóc osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła. Po mszy św. nie planujemy wspólnego spotkania w Domu Nazaret. Zapraszamy .
5. Niestety nie odbędzie się Pielgrzymka na Dolny Śląsk. Zgłosiło się jedynie 11 uczestników . Biuro podróży poinformowało , że nie jest w stanie dla tak małego grona przygotować tę wyprawę. Zapraszamy do zakrystii po zwrot zaliczki.
6. W tym tygodniu spotkanie formacyjne ministrantów, lektorów oraz młodzieży w piątek po mszy św. Wieczornej oraz Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. Spotkania w sali św. Barbary.
7. Wszystkim którzy pomogli przygotować dzisiejszą uroczystość Bierzmowania składamy serdeczne podziękowanie.
8. W poniedziałek kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 18.00 różaniec o godz. 19.00 msza św. Z odprowadzeniem figury do kaplicy na Placu Fatimskim. Czuwanie poprowadzi Ks. Mirosław Włoch – proboszcz w Wilkowicach. Zapraszamy.