OGŁOSZENIA – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA
29.08.2021

1. Dzisiaj przypada 110 rocznica urodzin Ks. Majora Rudolfa Marszałka . W Poznaniu o godz. 12.30 msza św. z odsłonięciem tablicy na skwerze im. Ks. Majora Rudolfa Marszałka ps. „ Opoka”. Wiadomości o tym czcigodnym kapłanie znajdziemy w internecie pod hasłem – Księża Wolności 1945 1981 – Ks. Rudolf Marszałek .
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca . Zachęcamy do licznego uczestnictwa w mszach św. i nabożeństwach.
3. Msze św. od środy – będą w tygodniu codziennie rano i wieczorem, o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz pierwszy czwartek i w pierwszy piątek od godz. 17.00. W tym dniu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na msze św. na godz. 18.00 w piątek w sposób szczególny zapraszamy młodzież. Kancelaria czynna przez pół godziny – po mszach św. rano i wieczorem – za wyjątkiem niedziel i świąt.
4. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
• w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego , papieża i dk. Kościoła
5. Zakończył się czas wakacyjny. W najbliższym czasie – rozpoczynamy spotkania formacyjne wspólnot istniejących przy naszej parafii.
6. W drugą sobotę września – po mszy św. wieczornej – pouczenie przed chrztem św. Chrzest św. w naszej parafii według podpowiedzi rodziców . Zapraszamy .
7. W sobotę – 18 września – odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8.00. W Kalwarii Droga Krzyżowa o godz. 10.00 i msza św. o 12.30. Koszt przejazdu 20 zł. Zapraszamy.
8. Nasza Parafia organizuje w dniach 25 – 26 września / sobota – niedziela / pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Zwiedzamy także Zamek Książ oraz Kościół Pokoju św. Trójcy w Świdnicy. Zapisy w zakrystii . Koszt 335 zł. / przy zapisie 150 zł /. Podajemy numer telefonu. Mamy już 10 pielgrzymów na liście.
9. Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla Szkoły Podstawowej w Bystrej Krakowskiej w środę , 1 września mszą św. o godz. 18.00. Na Eucharystię zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkoły. Wcześniej od godz. 17.00 spowiedz św.
10. W tym tygodniu nie będzie dyżuru w kancelarii we wtorek o godz. 16.30. Dyżur ten zwykle dotyczył spraw cmentarnych. Zapraszamy w kolejny wtorek czyli 7 września.
11. Adoracja z racji II Roku Najświętszej Eucharystii w piątek od 19.00.- Róże Różańcowe i Grupa Ojca Pio , 19.30 Akcja Katolicka i Oaza Rodzin 20.00 – Secim i 20.30 Duchowieństwo. Zapraszamy.