Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 17 marca 2024 r. V Wielkiego Postu.

1. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary i pomoc na rzecz parafii, szczególnie na dokończenie sprawy rozbudowy cmentarza. Do 24 marca potrwa nowenna w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. W naszej parafii modlimy się po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy również do modlitwy w gronie rodzinnym. Teksty nowenny znajdziemy pod chórem.

2. W najbliższy piątek o godz. 18.40 odprawimy Drogę Krzyżową z kościoła na cmentarz. Będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, naszej wspólnoty i za zmarłych. Osoby chętne do czytania rozważań poszczególnych stacji proszone są o kontakt w zakrystii do najbliższego czwartku.

3. Od piątku w zespole Caritas można będzie nabywać palmy do poświęcenia na niedzielę palmową.

4. W Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 11.00 odprawimy procesję wokół kościoła. Po procesji Msza Święta i po Eucharystii konkurs na najwyższą i najbardziej tradycyjną palmę.

5. W sobotę z racji 23 dnia miesiąca na godzinę 17.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez czcicieli św. Ojca Pio.

6. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. Spowiedź przed świętami w naszym kościele będzie w poniedziałek 25 marca w godz. 8.30 do 10.00 i od 14.30 do 16.00 i od 16.30 do 18.00.

8. Wiernych, którzy chcieliby włączyć się w liturgię Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego zapraszamy do zakrystii w celu ustalenia posług (czytania, psalmy, itp).

9. 26 marca o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy odbędzie się publiczna dyskusja nad projektem powstania łącznika między ul. Kościelną i Szczyrkowską i związaną z tym zabudową. Warto zainteresować się projektem.

10. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za Jego wstawiennictwem.

11. Błogosławionego tygodnia.