OGŁOSZENIA – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021 R.

1. Dziś 15 niedziela zwykła. Spotykając się na Eucharystii nie tylko z Bogiem, ale i z braćmi. Uczestnicząc w tej Uczcie braterskiej miłości, uczymy się prawdziwego chrześcijaństwa od Chrystusa, który tak umiłował ludzi, że oddał za nich swoje życie.
2. Młodzi misjonarze dziękują za pomoc w wyprawie do Afryki. Wartość ofiar z poprzedniej niedzieli – 3.625, 05 zł i 5 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. W tym tygodniu obchodzimy następujące dni liturgiczne:
• w poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu , biskupa i męczennika
• we wtorek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta , pustelników
• w czwartek wspomnienie św. Bonawentury , biskupa i dk. Kościoła
• w piątek N. M. P. Z Góry Karmel – modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II
4. We wtorek kolejne czuwanie fatimskie – Różaniec o godz. 18.00 , msza św. o godz. 19.00 i odprowadzenie figury M. Bożej . Czuwanie prowadzi Ks. Mirosław Włoch – proboszcz z Wilkowic. We czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, w piątek, przypada III piątek miesiąca, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu w czasie nabożeństwa o godz. 17.30.
5. W sobotę – 17 lipca o godz. 7.00 od naszego kościoła wyruszy pielgrzymka do Kalisza i Lichenia. Prosimy o punktualne przybycie na parking przy naszym kościele. Mamy wolne miejsca – zapraszamy chętnych.
6. Na stoisku dobroczynnym jest do nabycia woda mineralna / mała butelka / – cena 2 zł 50 gr. Możemy także nabyć breloczek samochodowy z wizerunkiem ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz św. Krzysztofa . Koszt 5 zł. Zapraszamy.
7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o pożegnaniu Sióstr Miłosierdzia w naszym kościele / dwie stronice opisujące to wydarzenie /. Pozostawmy tę gazetę w naszych domach jako wspomnienie.
8. W niedzielę 18 lipca przy naszym kościele odbędzie się kwesta dla 19-letniej Julii – mieszkanki Buczkowic. Choruje na białaczkę. Zachęcamy do ofiarności.