Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda o Bogu Jedynym w Trójcy Świętej i Jego wewnętrznym życiu jest fundamentem wiary i życia każdego chrześcijanina.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
• w poniedziałek Święto Nawiedzenia N. M. P.
• we wtorek wspomnienie św. Justyna , męczennika
• w pierwszy piątek tradycyjna adoracja od 17-tej ze spowiedzią św. , a także adoracja Wspólnot Parafialnych od 19-tej . Od 8.00 odwiedziny chorych na terenie Parafii, a od 14-tej w Domu Senior.
• w pierwszą sobotę – nabożeństwo wynagradzające wobec N . M . P.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie od wtorku – po mszach św. wieczornych.
4. W czwartek, 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem… mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i świadectwem naszego życia chrześcijańskiego. Prosimy o gorliwy udział dzieci , młodzieży, naszej służby liturgicznej , OSP Bystra i wszystkich wiernych.
5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Uroczystą sumę o godz. 11.30. odprawi ks. Adam Lehman – Salwatorianin , obecnie pracujący przy Parafii N. M. P. Królowej Polski w Bielsku- Białej. Ks. Adam wygłosi także kazania o godz. 7.00, 9.00 oraz 11.30. Serdecznie dziękujemy. Zapraszamy dzieci i młodzież, służbę liturgiczną, OSP Bystra i wszystkich wiernych.
6. Spotkanie Zespołu charytatywnego 9 czerwca / środa / po mszy św. wieczornej w sali św. Barbary.
7. Kończymy miesiąc maj . Nabożeństwa majowe w kościele i na terenie Parafii. Łącznie odwiedziliśmy na terenie parafii 9 miejsc przy krzyżach i kapliczkach maryjnych. Dziękujemy tym osobom z naszej Parafii które przygotowały i odnowiły miejsca naszej modlitwy. Bóg zapłać.
8. Ostatnio odnowiliśmy dach na naszej Plebanii. Dach został oczyszczony, naprawiony w kilku miejscach i pomalowany farbą dobrej jakości / praca systemem gospodarczym/. Łączny koszt 8 tys. zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. W dniu Odpustu Parafialnego mamy także Uroczystą Rocznicę I Komunii św. dla dzieci które przyjęły Komunię w 2020 roku. Zapraszamy 12 dzieci na mszę św. o godz. 11.30 i do udziału w procesji odpustowej.