Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Niedziela – 23.05.2021 r. 1.Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Dziś wszyscy wierni mogą otrzymać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
2. Zapraszamy dzieci które w 2020 roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. , aby rocznicę obchodziły w dniu Odpustu Parafialnego 6 czerwca obecnego roku podczas mszy św. o godz. 11.30.
3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary na tacę na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Lipniku. Bóg zapłać ofiarodawcom.
4. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.
5. Obchody liturgiczne tygodnia:
• w środę 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera . W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
• we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
• w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej , dziewicy. W katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej święcenia prezbiteratu.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
7. W przyszłą niedzielę – 30 maja o godz. 12.00 w naszym kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30., w czwartek w połączeniu z Nowenną do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Natomiast majówki na terenie Parafii w tym tygodniu : dzisiaj – niedziela – w ogrodzie u Sióstr Miłosierdzia o godz. 19.00, w środę o godz. 19.00 przy ul. Modrzewiowej / opieką Koło Gospodyń Wiejskich / , w piątek o godz. 19.00 przy skrzyżowaniu ul. Szczyrkowskiej i ul. Wyzwolenia oraz w niedzielę 30 maja o godz. 15.00 na Polanie Lanckorony na szlaku św. Jana Pawła II / Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania Loretańska. Na Lanckoronie nie będzie mszy św. / . Zapraszamy.
Na majówkach w Parafii możemy gromadzić się maksymalnie w gronie 25 osób, zachowujemy odstęp 1,5 m oraz nie przygotowujemy żadnych posiłków i napojów. Nie zakładamy maseczek. Zachowajmy ściśle modlitewny charakter majówek na terenie naszej parafii.