OGŁOSZENIA – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021 R.

1. Dziś 5 niedziela wielkanocna.
2. Od wczoraj trwają nabożeństwa majowe w naszym kościele. Majówki w tygodniu będą codziennie o godz. 17.30., w niedzielę o godz. 16.30. Od 4 maja możemy zgłaszać majówki na terenie Parafii. Prosimy oczywiście o zachowanie limitu 20 osób.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
• w poniedziałek – 3 maja, przypada liturgiczny obchód Uroczystości NMP Królowej Polski. Odżywa przed nami ojczysta historia spleciona nierozerwalnie z wiarą naszych ojców. Prośmy Matkę Chrystusa o wstawiennictwo, aby Jej obecność i orędownictwo nad naszym narodem, było wspieraniem wszystkich rodaków w drodze ku lepszej przyszłości. Wypada udekorować nasze domy flagami narodowymi . Po każdej mszy św. dokonamy odnowienia Ślubów Jasnogórskich. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00., 9.00., 11.00. oraz 18.00.
• we wtorek wspomnienie św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W tym dniu o modlimy się szczególnie w intencji wszystkich Strażaków OSP Bystra.
• We czwartek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
• w sobotę Uroczystość Św. Stanisława , biskupa i męczennika
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. i nabożeństwem oraz we czwartek i piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Wizyta w Domu Senior o godz. 14.00.
5. Za tydzień – 9 maja – Uroczysta I Komunia św. Msze św. z udzieleniem I Komunii św. o godz. 11.00 , 13.00 i 15.00. Na te msze św. zapraszamy kandydatów do I Komunii św. i ich najbliższych. Dzieci po mszach komunijnych otrzymają pamiątkowe obrazki . Następnie przez cały Biały Tydzień dzieci uczestniczą we mszach św. wieczornych .
6. Próby komunijne dla wszystkich kandydatów do Komunii św. będą we wtorek i środę o godz. 16.45 oraz we czwartek o godz . 16.30. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów , prosimy o punktualne przybycie.
7. Porządki i dekorowanie kościoła w środę, czwartek i piątek o godz. 19.00. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych . W środę gruntowne mycie posadzki naszego kościoła o 8-mej rano – także prosimy o pomoc zwłaszcza mężczyzn.
8. Adoracji wieczornej w pierwszy piątek na będzie. Wspólnoty modlitewne zapraszamy na godz. 17.00.
9. Dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po mszach św. Po mszach św. przedpołudniowych zmiana tajemnic różańca świętego.