OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.03.2021 R.
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na początku każdej mszy św. poświęcenie palm.
2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.00, a po nich o godz. 17.00 msza św. wieczorna.
3. Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie, rano i wieczorem pół godziny przed każdą mszą św.
4. Ministrantów i lektorów zachęcamy do szczególnej pilności w tym czasie. Odprawy dla służby liturgicznej będą przed mszami św.
5. WIELKI CZWARTEK , WIELKI PIĄTEK I WIELKA SOBOTA . Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu odprawia się we wszystkich kościołach tylko jedna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. W naszym kościele msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza ciemnicy. Adoracja będzie trwać do godz. 22.00. O godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie w kościele, rozważania będą o Ostatniej Wieczerzy, i po kilkunastu minutach rozpoczniemy drogę krzyżową wewnątrz kościoła. Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Rozpoczęcie adoracji w Ciemnicy od godz. 7.00. Na godz. 9.00 proszone są dzieci wraz z rodzicami na Drogę krzyżową. O godz. 17.30 droga krzyżowa dla wszystkich. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku składająca się z: liturgii Słowa, adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Pana Jezusa do grobu. Niech nie zabraknie nikogo z nas, przyklękającego przed Krzyżem swego Zbawiciela. Adoracja przy grobie będzie trwać do Wielkiej Soboty do godz. 19.00. Wielka Sobota to dzień Wigilii Paschalnej. Na adorację do grobu o godz. 9.00 prosimy dzieci szkolne wraz z rodzicami. UWAGA !!!Poświęcenie pokarmów co pół godziny od 9.30. do 15.00. Zgodnie z tradycją pokarmy wielkanocne będziemy spożywać po Rezurekcji. W Wielką Sobotę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ W SOBOTĘ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 19.00, KTÓRĄ ZAKOŃCZY PROCESJA REZUREKCYJNA.
6. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego , w Poniedziałek Wielkanocny oraz w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 7.00, 9.00, 11.00 , 13.00 ,15.00 i 17.00. Kościół będzie otwarty i dostępny dla wiernych od 6-tej rano do 18.00. Zapraszamy.
7. Bóg zapłać za ofiary jako – „ DAR Wielkopostny”. Msza św. Za ofiarodawców w Wielką Sobotę.