Ogłoszenia duszpasterskie – 21.03.2021 r. – Bystra Krakowska
1. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5 Niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży .Odsłonimy krzyże w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
2. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego .Msze św. o godz. 7.00 , 9.00 i 18.00. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia . Podczas mszy św. ponawiamy zadanie modlitwy za nienarodzonych . Dziewięć miesięcy do 25 grudnia odmawiamy 10-tek różańca w tej intencji. Po mszy św. wpisujemy się do pamiątkowej księgi. Także po mszy św. możemy złożyć ofiarę na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej Lipniku.
W tym dniu przypada także 29 rocznica erygowania naszej diecezji , o której pamiętamy w modlitwie.
3. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej składa podziękowanie naszej parafii za udział w akcji „ Apteczka dla ubogiego’’ . Bóg zapłać ofiarodawcom.
4.Za tydzień Niedziela Palmowa. Przypominamy o konkursie na najwyższą i najładniejszą palmę. Palmy do oceny przynosimy już od soboty od godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00 , 9.00 i 11.00. Po mszy św. o godz. 11.00 podsumujemy konkurs . Prosimy , aby palmy uczestniczące w konkursie miały dołączoną karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu.
5. Dziękujemy za ofiary z rejonów naszej parafii jako Dar Wielkopostny . Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. Pozostały jeszcze Baranki Wielkanocne Caritas . Możemy je nabyć w naszym kościele w cenie 10zł. Bóg zapłać.
7. Trwa dziękczynienie za dar Misji Świętych oraz ich Renowację. W tym dziękczynieniu bardzo ważne są odwiedziny Cudownej Figury św.Michała Archanioła w domach naszych Parafian. Możemy wpisywać się do zeszytów pod datą kiedy zabierzemy figurę na jedną dobę do domu. Prosimy o ostrożność , żeby te figury nie uległy zniszczeniu. Tradycja chrześcijańska mówi o szczególnej mocy św. Michała Archanioła jako obrońcy przed zarazą , przed nieszczęściami i klęskami żywiołowymi. Zaproszenie figury św. Michała Archanioła wyraża wiarę w rodzinach w naszej Parafii , a jednocześnie oddanie rodziny w opiekę w trudnym czasie pandemii.