OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.03.2021 R.
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wielki Post to czas szczególnej refleksji nad naszym chrześcijańskim życiem. Pomocą do tego w sposób szczególny będzie renowacja Misji Świętych którą rozpoczniemy za tydzień w niedzielę . Módlmy się w naszych rodzinach o dobre przeżycie tego czasu. Zachęcajmy wzajemnie siebie do uczestnictwa , przekażmy informację o renowacji z programem tym, którzy rzadko chodzą do kościoła. Szczegółowy program jest wydrukowany na kartkach dla każdej rodziny. Prosimy o zabranie i zapoznanie się z nim. Program Renowacji Misji jest także na stronie internetowej Parafii pod datą 1 marca 2021 r.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca dla różańca św.
3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00, a w piątek w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 lub 19.00. Droga krzyżowa także w niedzielę po mszy św. o godz. 9 – tej. Zapraszamy.
4. Dziękujemy za ofiary na Misje Święte . Wartość ofiar 1.410 zł. Bóg zapłać.
5. Zachęcamy do pilności w Misjach Świętych kandydatów do Bierzmowania. Ks. Biskup jeszcze nie określił dokładnego terminu . Prawdopodobnie Bierzmowanie dla młodzieży z klasy ósmej będzie już w maju tego roku.
6. Zachęcamy do pilności w Misjach Świętych kandydatów do I Komunii św. Przypominamy, że I Komunia św. w naszej Parafii będzie 9 maja podczas mszy św. godz. 13.00.
7. Przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas, podobnie jak świece adwentowe. Minimalna ofiara 10 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne.
8. Dziękujemy za ofiary składane jako DAR WIELKOPOSTNY . Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. W przyszłą niedzielę będzie udzielony sakrament chrztu św. podczas mszy św. o godz. 11.00. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę po mszy św. wieczornej.
10. Podczas Misji we wtorek jest Dzień Chorych i Starszych. Msza św. O godz. 10.00 z udzieleniem sakramentu chorych oraz wizyty w domach naszych Parafian od 11.30. Można dopisać kolejne osoby do stałej listy w zakrystii.
11. Po zakończeniu Renowacji Misji Świętych będzie Peregrynacja dwóch figur św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Nasi Parafianie będą zgłaszać się w gronie rodzinnym przed mszami świętymi wieczornymi i zabierać figurę do domu, a w następnym dniu przynosić figurę Michała Archanioła do kościoła. Przy ołtarzu będzie kalendarz zapisów dotyczący odwiedzin tych figur w domach naszych wiernych.
12. Zaraz po Wielkanocy będziemy zapraszać do kościoła naszych Parafian na wieczorne msze św. , zgodnie z rejonami kolędowymi. Msze św. wieczorne będą odprawiane w intencji danego rejonu. Wędrówka po Parafii z błogosławieństwem kapłańskim w obecnym roku nie będzie możliwa.