OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.02.2021 R.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00 oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy.
2. Jeszcze raz zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych, przynajmniej w czasie Wielkiego Postu. Osoby, które podejmą abstynencję prosimy, aby wpisały się do księgi trzeźwości, która jest wystawiona przed obrazem Matki Bożej przez cały Wielki Post. Wpisując do księgi swoje nazwisko i imię, piszemy także, na jaki okres podejmujemy abstynencję, np. na czas Wielkiego Postu, na rok, na całe życie. Modlitwą i ofiarą możemy wiele pomóc tym, którzy są zniewoleni nałogiem pijaństwa.
3. Dzisiaj , zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce. Bóg zapłać ofiarodawcom.
4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Synów Pułku w Bystrej uprzejmie informuje , że zapisy do klasy pierwszej dzieci urodzonych w 2014 roku odbywać się będą od 1 do 31 marca 2021 roku w godzinach 7- mej do 15-tej. Wnioski i zgłoszenia można pobrać za strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.
6. Z inicjatywy Caritas Polska także w tym Wielkim Poście w naszym kościele / za ławkami / jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas, podobnie jak świece adwentowe. Minimalna ofiara 10 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne.
7. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
8. W tym tygodniu przypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz czwartek i w piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w czasie renowacji Misji Świętych we wtorek 16 marca.
9. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przychodzi w czwartek do spowiedz św. na mszę św. o godz. 18.00 i pozostaje na spotkaniu formacyjnym w kościele. Obecność obowiązkowa.
10. Także w kościele / na stoliku za ławkami/ są zeszyty w których zapisujemy DAR WIELKOPOSTNY – zgodnie z rejonem w którym mieszkamy. Wpisane ofiary wkładamy do skarbony na stoliku.
11. Przypominamy, że Renowacja Misji Świętych w naszej Parafii od 14 marca / niedziela / do 17 marca / środą /. Prowadzi Ks. Krzysztof Poświata – Michalita . Spowiedz św. będzie w każdym dniu rekolekcyjnym.