OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.02.2021 R.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś niedziela trzeźwości. Polecamy Bogu w sposób szczególny ludzi uzależnionych od alkoholu, ich rodziny i podejmujemy abstynencję przynajmniej w czasie Wielkiego Postu.
2. Rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. To święty czas, w którym bardziej uświadamiamy sobie wielkość naszego grzechu, jak też i bezmiar miłosierdzia. Krzyż Jezusa Chrystusa to wielki znak nędzy i podłości grzechu, ale także znak przebaczającej miłości Boga. Z ta świadomością przystępujmy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz w Eucharystii, która jest pamiątką i uobecnieniem Ofiary Krzyża.
3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00. oraz w niedziele po mszy św. o godz. 9-tej.
4. Dzisiaj – dodatkowa msza św. O godz. 13.00 w intencji kandydatów do I Komunii św. i ich bliskich . Przed mszą św. Poświęcenie książeczek komunijnych.
5. W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra , apostoła.
6. We wtorek od godz. 17.15 w naszym kościele czuwanie Wspólnoty Ojca Pio. Zapraszamy.
7. W przyszłą niedzielę, 24 lutego zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce.
8. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w czwartek o godz. 17.30.
9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele duszpasterstwa.
10. Podobnie jak w adwencie – zapraszamy , aby zatrzymać się przy stolikach za środkowym rzędem ławek w naszym kościele. Wspólnota charytatywna rozprowadza Baranki Caritas – proponowana ofiara 10 zł.
Wcześniej baranki zostały zakupione w Caritas Diecezji po 5 zł. Ofiara ma charakter dobroczynny.
Na stoliku obok znajdują się zeszyty – „ Dar Wielkopostny ” na Wielki Tydzień oraz na porządki w kościele przez cały rok. Pięć rejonów naszej Parafii ma osobne zeszyty. Na zeszycie mamy numer rejonu oraz osoby które zwykle odwiedzały nasze domy .Ze względu na bezpieczeństwo osób z Grupy Charytatywnej ofiary przekazujemy w takiej formie. Obok zeszytów jest skarbona na te ofiary z hasłem : „ DAR WIELKOPOSTNY”. Bóg zapłać ofiarodawcom.