OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020
Bracia i Siostry w Chrystusie Panu
Czas Bożego Narodzenia to wspaniałe Świętowanie Wielkiego Cudu Narodzenia Bożego Syna. Wraz z Jego Narodzeniem pomnożona zostaje łaska i miłość Boża w naszych sercach. Nadzieja ukazuje swój niesamowity blask. Małe Dziecię spogląda na współczesny świat. Rozdaje pokój tam gdzie go brakuje, pomnaża miłość tam gdzie jest szczególnie potrzebna , dociera z błogosławieństwem do każdego ludzkiego serca. Takich działań Bożego Syna życzymy jako duszpasterze dla każdego domu i każdej Rodziny. Wierzymy, że dotrzemy z błogosławieństwem do każdego domu i Rodziny w naszej Parafii w czasie wielkanocnym / obecnie odwiedziny duszpasterskie nie są niemożliwe/. Życzymy wszelkiej łaski od Dzieciątka Jezus w Nowym 2021 Roku.
1. Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Święta Rodzina z Nazaretu będzie natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach.
2. We czwartek ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory z nabożeństwem przebłagalnym. Nieszpory rozpoczniemy o godz. 16.30. Msza św. na zakończenie roku w intencji wszystkich Parafian i modlących się w naszej świątyni z okolicznościowym kazaniem o godz. 17.00. Podczas mszy św. odśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
O północy, z czwartku na piątek nie będzie mszy św.
3. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy dzień modlitw o pokój. Msze św. o godz. 7.00, 9.00., 11.00., i 17.00.
4. Wcześniej – 28.12. Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Natomiast w sobotę – 02.01 – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota stycznia. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o poranku.