OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20.12.2020 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś w IV niedzielę Adwentu nasze adwentowe oczekiwanie dosięga szczytu. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej Nocy, kiedy objawi się chwała naszego Pana.
2. Msze św. roratnie do środy o godz. 18.00 .We czwartek o godz. 7.00. Po mszy św. nagrody i pamiątki dla dzieci. Mszy św. w czwartek wieczorem nie będzie.
3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek od godz. 8.00. Prosimy o uzupełnianie stałej listy w zakrystii.
4. Dzień czwartkowy – to dzień Wigilii Bożego Narodzenia z jej uroczystą wieczerzą. Powstrzymajmy się zgodnie z tradycją od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to świętowanie w domu, w rodzinie będzie zakończone udziałem w Mszy św. o północy, w Pasterce. Kwadrans przed przed Pasterką, czyli o godz. 23.45 Nabożeństwo Godziny czytań, po czym Uroczysta Msza św. z Bożego Narodzenia – Pasterka. Porządek mszy św. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia:, o północy Pasterka, następnie msza św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i ostatnia o godz.17.00. Oczywiście w Boże Narodzenie nie ma postu.
5. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w bibliotece.
6. W kościele są rozprowadzane adwentowe świece Caritas.
7.W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytety Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie.
8. Siostra zakrystianka zaprasza do pomocy przy budowaniu żłóbka w naszym kościele. W poniedziałek o godz. 9.30 mężczyzni , we wtorek o godz. 9.30 kobiety.
9. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Modlimy się w tym dniu o chrześcijańskie życie w naszych rodzinach. Na msze św. o godz. 9.00 jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków, którzy w tym roku obchodzili Jubileusz Małżeński.
10. W Gościu Niedzielnym mamy dodatek w postaci Modlitwy Rodzinnej przy Wigilii , a w Małym Gościu Niedzielnym dodatek w postaci Stajenki Betlejemskiej . Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
11. Już teraz informujemy , że Uroczyste Nieszpory na zakończenie roku 2020 będą w naszym kościele o godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00. Nie będzie mszy św. o północy na powitanie Roku 2021. Przyśpieszymy nieszpory i mszę św., aby umożliwić naszym wiernym oraz naszej służbie kościelnej powrót do domu przed godziną 19-tą.
12. Odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii w marcu lub kwietniu.