OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU 06.12.2020 R

1. Dziś II niedziela Adwentu. Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego – oto adwentowe wezwanie skierowane do Kościoła. Przypominamy, msze św. roratnie są odprawiane wieczorem o godz. 18.00.
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego , biskupa i dk. Kościoła
• we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Od godziny 12.00 do 13.00 – Godzina Łaski poprzez Niepokalane Serce N.M.P. – adoracja N. Sakramentu.
3. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
4. Dzisiaj w liturgii wspominamy postać św. Mikołaja biskupa.
5. Tradycyjnie, w uroczystość św. Rodziny, jest to w tym roku 27 grudzień, będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywają okrągły jubileusz małżeństwa. Na msze św. o godz.9.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w najbliższym czasie.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
7. Trwa sezon grzewczy, dlatego prosimy o ofiary na ten cel według uznania i swoich możliwości w kopertach, podpisując imieniem i nazwiskiem.
8. Przed świętami będą jeszcze kolejne odwiedziny chorych w naszych domach. Odwiedziny będą we wtorek 22 grudnia od godz. 8.00. Można uzupełniać stałą listę chorych w naszej zakrystii. Nie będzie odwiedzin w styczniu 2021 roku.
9. W kościele są rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Minimalny koszt jednej świecy 8 zł. Można także nabywać kartki świąteczne .
10. W związku z pytaniami naszych parafian informujemy , że odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii / popularnie nazywane kolędą / zostają przesunięte na miesiąc marzec lub kwiecień 2020 roku.
11. Dziś można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie do skarbony pod chórem. Bóg zapłać ofiarodawcom.
12. Mamy pierwszą niedzielę w miesiącu grudniu. Zatem po mszach św. adorujemy Najświętszy Sakrament i zmieniamy tajemnice różańca świętego.